Atsakymas. Pirmiausiai reikia gerai perskaityti buto pirkimo-pardavimo sutartį ir išsiaiškinti buto perdavimo naujajam savininkui sąlygas: terminą, tvarką ir kitus su tuo susijusius dalykus. Jeigu pardavėjas nevykdo savo įsipareigojimų ir nepavyksta su juo susitarti gražiuoju, pirkėjas (naujasis savininkas) savo teises apginti gali tik per teismą – pateikdamas ieškinį dėl buvusio savininko iškeldinimo.
Esant teismo sprendimui ir jo geruoju nevykdant, naujasis savininkas dėl priverstinio iškeldinimo gali kreiptis į antstolių kontorą pagal turto buvimo vietą.
Tais atvejais, kai skolininko buvimo vieta nežinoma, tačiau yra skolininko turto, išieškotojas turi teisę prašyti vykdymo vietos apylinkės teismą paskirti skolininko kuratorių. Prašymas paskirti skolininko kuratorių paduodamas antstoliui, o šis ne vėliau kaip per tris dienas prašymą su vykdomąja byla perduoda apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje atliekami vykdymo veiksmai. Tokį prašymą teismas paprastai išsprendžia per penkias dienas rašytinio proceso tvarka.
Asmuo kuratoriumi gali būti skiriamas tik jo paties sutikimu. Skolininko kuratorius už atstovavimą turi teisę gauti Sprendimų vykdymo instrukcijoje nustatyto dydžio atlyginimą. Atlyginimas mokamas iš lėšų, gautų vykdant išieškojimą iš skolininko turto.
Antstolis vykdymo veiksmus atlieka darbo dienomis ne anksčiau kaip nuo šeštos valandos ir ne vėliau kaip iki dvidešimt antros valandos. Vykdyti sprendimus nakties metu ar ne darbo dienomis leidžiama tiktai neatidėliotinais atvejais, kai, skubiai neįvykdžius sprendimo, vėliau jį vykdyti gali būti sunkiau ar visai neįmanoma. Teismo sprendimas dėl iškeldinimo iš gyvenamųjų patalpų suteikia teisę antstoliui įeiti į gyvenamąsias patalpas be gyvenamojoje patalpoje gyvenančių asmenų sutikimo. Jeigu antstolį atsisakoma įleisti į gyvenamąsias patalpas arba kitas patalpas, antstolis kviečia policijos pareigūną bei kviestinius ir jų akivaizdoje atidaro gyvenamąsias bei kitas patalpas. Antstolio pakviestas pareigūnas privalo atvykti ir dalyvauti vykdymo procese.
Priverstinio iškeldinimo iš gyvenamųjų ir negyvenamųjų patalpų tvarką reglamentuoja Civilinio proceso kodekso 769 straipsnis. Iškeldinimas paprastai vykdomas esant iškeldinamajam, tačiau kai iškeldinamasis slepiasi arba nevykdo antstolio raginimo išsikelti iš patalpos, antstolis iškeldina jį priverstine tvarka, esant policijos ir turto saugotojo atstovui.
Iškeldinamo asmens turtą turi pasiimti pats iškeldinamasis. Tuo atveju, jeigu iškeldinimo metu iškeldinamas asmuo nedalyvauja arba atsisako pasiimti iškeldinamą turtą, to turto apsaugą turi užtikrinti antstolis. Jis aprašo ir įkainoja iškeldinamo asmens patalpoje esantį turtą, po to perduoda jį kartu su aprašo nuorašu saugoti asmeniui, paskirtam turto saugotoju (turtą gali saugoti ir pats antstolis).Aprašo nuorašas išsiunčiamas ar kitaip perduodamas turto savininkui. Turto saugotojas perduoda turtą savininkui antstolio patvarkymu.
Visas su turto saugojimu susijusias išlaidas atlygina jo savininkas. Jeigu savininkas per tris mėnesius nuo turto perdavimo saugotojui dienos nepasiima savo turto, jis realizuojamas įstatymo nustatyta tvarka, o gautos pajamos, atskaičius vykdymo išlaidas, perduodamos savininkui.