Šakiečiai noriai aukojo „Maisto banko“ akcijoje

maisto bankas sintautai
Nuotr. Šiais metais pirmą kartą akcijoje dalyvavo ir puikios nuotaikos nestokojo Sintautų vaikų dienos centras.


Praėjusį savaitgalį visoje šalyje ir rajone vyko rudeninė „Maisto banko“ akcija, kurioje noriai aukojo ir šakiečiai. Jie nebuvo šykštūs ir sunkiau gyvenantiems paaukojo 2327 įvairius produktus.
 
Šiais metais akcijoje dalyvavo Šakių socialinių paslaugų centras, Vaikų globos namai, organizacija „Namai visiems“ ir pirmą kartą prie akcijos prisijungęs Sintautų vaikų dienos centras, produktus raginęs aukoti savo miestelyje esančioje „Aibės“ parduotuvėje. Šakiuose akcija vyko abiejose „Maxima“ bei „Iki“ parduotuvėse.

Kaip minėta, iš viso akcijos metu geros valios žmonės paaukojo 2327 produktus. Daugiausiai žmonės pirko makaronus, įvairias kruopas, cukrų, aliejų, mažiau aukota konservų, sausų pusryčių, visai neaukota higienos priemonių. Šakių socialinių paslaugų centras surinko 952 produktus, „Namai visiems“ – 695, Vaikų globos namai – 487, o Sintautų vaikų dienos centras – 193 įvairius produktus. Iš viso akcijoje dalyvavo 861 aukotojas.

Lyginant su ankstesnėmis akcijomis šakiečiai buvo gana dosnūs. Pavyzdžiui, pavasarinės akcijos metu buvo paaukota 2558 vienetai (ši akcija apskritai sumušė dosnumo rekordus), 2016 m. pavasarinės akcijos metu buvo paaukotas 971, o rudeninės akcijos metu – 1815 įvairių produktų.

Akcijoje talkino 53 savanoriai. Štai Sintautuose tarp savanorių buvo ir pirmokų, ir antrokų, kuriais ypač džiaugėsi dienos centro vadovė Ingrida Jakaitienė. Ji tikino, kad vaikams naujas išbandymas taip patiko, kad jie jau laukia, kada vyks kita „Maisto banko“ akcija.

„Namai visiems“ direktorė Giedrė Šedbarienė sakė, kad veiklos pradžioje ši akcija jiems buvo tikras išsigelbėjimas, be jos organizacija sunkiai išsiverstų ir dabar. Pasak G. Šedbarienės, kartais žmonės aukoja ne produktus, o duoda pinigų, kad iškart būtų nuperkami labiausiai reikalingi produktai.

Gana dosnus buvo ir akciją mažojoje „Maxima“ parduotuvėje atidaręs rajono meras Edgras Pilypaitis su patarėja Violeta Simonavičiene. Meras džiaugėsi, kad akcija ne anoniminė ir yra žinoma, kuriai konkrečiai organizacijai aukojama. Jo pirkinių krepšelis atsiėjo daugiau nei 30 eurų.

Kiek maisto produktų paaukota Lietuvoje, pirmadienį ryte dar nebuvo suskaičiuota.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.