Šakių savivaldybė eilinį kartą atsidūrė kitų savivaldybių uodegoje

Trečiadienį Lietuvos laisvosios rinkos institutas, remdamasis 2016 m. duomenimis, paskelbė Lietuvos savivaldybių indeksą. Deja, Šakių savivaldybė, kaip ir kiekvienais metais, atsidūrė beveik pačiame gale.

Šakių r. savivaldybė indekse šiemet užima 47–49 vietas (kartu su Anykščių r. ir Raseinių r. sav.) 54 mažųjų savivaldybių indekse (47 balai iš 100). Lyginant su kitomis savivaldybėmis, gerai įvertintos „Administracijos“, „Biudžeto“ sritys. Tačiau „Mokesčiai“, „Transportas“, „Investicijos ir plėtra“ labiausiai atsiliko nuo vidutinio įvertinimo.
 
Šakių r. savivaldybės „Biudžeto“ sritis gerai įvertinta dėl kelių priežasčių. Pirma, savivaldybės skola 2016 m., lyginant su 2015 m., sumažėjo ir nesiekė vidutinės skolos. Antra, beveik visi viešieji pirkimai buvo skelbti, nebuvo vykdytas nė vienas vidaus sandoris – tokiu būdu užtikrinamas skaidrus biudžeto lėšų naudojimas. Trečia, savivaldybės administracijos išlaikymas buvo gana pigus (tam skirtų išlaidų dalis nuo patvirtinto biudžeto nesiekė vidutinės).

„Administracijos“ srities vertinimą teigiamai paveikė tai, kad 2016 m. visi gyventojų prašymai buvo išnagrinėti laiku, o savivaldybės administracijoje užimtų pareigybių skaičius 1 tūkst. gyventojų buvo mažesnis nei vidutinis – 6,3 (vidutinis 7,6).

Tačiau investiciniai, plėtros rodikliai, kaip ir 2016 m., indekse nebuvo vertinami gerai. Vienam gyventojui teko mažiau nei vidutiniškai materialinių investicijų, tiesioginių užsienio investicijų kiekis vienam gyventojui sumažėjo 12 eurų. Kiti ekonomikos aktyvumo rodikliai irgi atsiliko nuo vidutinių rezultatų ir, lyginant su 2015 m., netgi prastėjo.

Pavyzdžiui, 2016 m. 1 tūkst. gyventojų teko 3,3 išduoti statybos leidimai, tai mažiau nei vidutiniškai mažosiose savivaldybėse (6,5) ir mažiau nei Šakiuose 2015 m. – 4,1. Grynoji migracija iš savivaldybės buvo palyginus didelė: 2016 m. iš savivaldybės išvyko 1,7 proc. gyventojų (vidurkis 1,4 proc.). Kaip ir 2015 m., 2016 m. Šakių r. savivaldybėje buvo taikomi aukšti žemės mokesčio tarifai. Vidutinė verslo liudijimų kaina taip pat buvo gana aukšta (184 eurai lyginant su 117 eurų vidurkiu kitose mažosiose savivaldybėse).

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.