Dalies gyventojų korespondencija nebepasieks

pasto dezutes
Nuo liepos 1 d. tokiose pašto dėžutėse laiškininkai korespondencijos nepaliks – dėžutės privalo būti su užraktu, sandarios ir neperpildytos. D. Pavalkio nuotr.


Nuo liepos 1 d. laiškininkai nebepaliks korespondencijos  netvarkingose pašto dėžutėse – nerakinamų, aplaužytų, nesandarių ar perpildytų pašto dėžučių šeimininkams siuntas arba periodinius leidinius teks atsiimti pašto skyriuose.
 
„Netvarkinga pašto dėžutė – dažna kliūtis gyventojams operatyviai gauti laukiamą siuntą. Nuo liepos 1 d. mūsų laiškininkai tokiose dėžutėse saugumo sumetimais nebepalikinės jokios gyventojams skirtos korespondencijos“, – sako Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Pagal reikalavimus pašto dėžutės turi būti įrengtos laiškininkams pasiekiamose vietose. Privačių namų gyventojai pašto dėžutes gali įkurdinti prie įėjimo į sklypą, ant šalia gatvės esančios namo sienos, tvoros ar stovelio, o daugiabučių – ne aukščiau kaip antrame laiptinės aukšte arba prie įėjimo į laiptinę. Dėžutės privalo būti rakinamos, sandarios, neperpildytos, be to, ant pašto dėžutės arba šalia esančio namo turi būti nurodytas tikslus ir lengvai įskaitomas adresas.

Pasak Lietuvos pašto atstovo spaudai Simono Zadaracko, preliminariais laiškininkų skaičiavimais, miestuose net iki 30 proc. pašto dėžučių gali būti laikomos netvarkingomis ir neatitinkančiomis jiems keliamų reikalavimų. Kaimiškose vietovėse šis rodiklis dar aukštesnis.

„Dėl to labai kviečiame gyventojus, turinčius netvarkingas pašto dėžutes, būtinai jas susitvarkyti arba įsirengti naujas ir tokiu būdu išvengti nepatogumo keliaujant atsiimti korespondencijos į pašto skyrių“, – ragina S. Zadarackas.

Lietuvos pašto Šakių skyriaus atstovės Renatos Išganaitienės svarstymu, tokie pokyčiai gyventojų stebinti neturėtų – apie netvarkingas pašto dėžutes kalbama toli gražu ne pirmą kartą, žmonės būdavo įspėjami, prašomi susitvarkyti, o dabar nutarta imtis rimtesnių veiksmų.

„Ši tema ne nauja, tik priemonė griežtesnė bus taikoma. Laiškininkės šnekėdavo su žmonėmis, siūlydavo tas dėžutes pasikeisti, bet pas mus rajone netvarkingų dėžučių vis dar yra, ne masiškai, tačiau yra. Pasitaiko, kad ir kai kurios įmonės tokių turi, visaip čia būna“, – teigia R. Išganaitienė, pridurdama, kad asmenis, kuriems korespondencija nebebus pristatoma, planuojama įspėti. Veikiausiai šiems bus paliekami informaciniai lankstinukai.

Neįteiktos siuntos pašto skyriuose yra saugomos iki 30 dienų, o periodiniai leidiniai – iki dviejų mėnesių.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kokio Popiežiaus reikia Bažnyčiai ir pasauliui?

klausimelis 04 25Benita iš Kudirkos Naumiesčio:

Norėčiau įpėdiniu matyti lietuvį kardinolą Makricką. Popiežius Pranciškus man išliks atmintyje kaip labai žmogiškas, šiltas, bendraujantis su visais, ypač jaunimu. Matome, kaip visas pasaulis gedi iškeliavusio Popiežiaus. Žmonės stovi po kelias valandas, kad galėtų atsisveikinti. Amerikoje nuleidžiamos iki pusės stiebo vėliavos ir taip pagerbiamas Popiežius Pranciškus. 

klausimelis 04 25 2

Birutė iš Griškabūdžio:

Taiką nešančio. Supratingo. Besigilinančio ir į nūdieną, politiką. Telkiančio, kad mažiau būtų susiskaldymo ir pačioje Bažnyčioje. Manau, aukščiausias Bažnyčios vadovas, gali daryti įtaką politikų sprendimams. Ir Popiežiaus rinkimuose, manau, yra visokių povandeninių srovių. Be abejo, norėtųsi tarp kandidatų matyti ir lietuvį. Ką išrinks, tą priimsime. Ne mums spręsti. Popiežių Pranciškų prisimenu, kaip labai šviesų žmogų, nuolat besišypsantį. Neeilinis žmogus buvo.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.