Kiek uždirbs meras?

eurai K Polubinska nuotr
Pasikeitus Vietos savivaldos įstatymui ir išaugus mero funkcijoms, išaugo ir jo darbo užmokestis. Lietuvos Respublikos Seimo nustatyta tvarka savivaldybių, turinčių nuo 15 tūkst. gyventojų iki 50 tūkst. gyventojų, merų atlyginimai bus lygūs trims vidutiniams mėnesiniams šalies darbo užmokesčiams (šiuo metu vienas – 1 tūkst. 785 eurai ir 40 centų).

Tad nuo liepos pirmos dienos meras Raimondas Januševičius uždirbs 5 tūkst. 356 eurus ir 20 centų (į rankas – apie 3 tūkst. 541 eurą). Lyginant su anksčiau galiojusia darbo užmokesčio tvarka, mero atlyginimas popieriuje išaugs maždaug pusantro tūkstančio eurų: kaip skelbiama Šakių rajono savivaldybės internetiniame puslapyje, 2022 m. vidutinis mėnesinis mero darbo užmokestis popieriuje buvo 3 tūkst. 672 eurai, o 2023 m. pirmąjį ketvirtį – 3 tūkst. 709 eurai.

Kadangi Seimas pritarė įstatymo projektui, kuriame siūloma tarybų nariams mokėti fiksuotą atlygį ir naikinti kanceliarines išmokas, tad galime paskaičiuoti, kiek šie uždirbs, jei įstatymas gaus Prezidento Gitano Nausėdos palaiminimą.

Įstatymo projekte numatoma, kad nuo liepos 1 d. tarybos narys turėtų gauti penktadalį atitinkamos savivaldybės mero atlyginimo, vadinasi, Šakių rajono savivaldybės tarybos nariai kiekvieną mėnesį gautų maždaug 1 tūkst. 71 eurą (į rankas – apie 754 eurus) siekiantį atlygį. Dar didesnį atlygį gaus tie tarybos nariai, kurie užima komitetų pirmininkų ar šių pavaduotojų pozicijas, yra įtraukti į įvairių komisijų veiklą ir t. t.

Tad, atrodo, „čekiukų skandalas“ tarybos nariams išeis tik į naudą. Jei 2023 m. pirmąjį ketvirtį maksimalios tarybos nario veiklai skirtos išlaidos siekė 1 tūkst. 679 eurus ir 88 centus (mokesčiai nebuvo taikomi), o alga svyravo nuo 87,99 iki 367,97 euro, tai dabar kiekvienas tarybos narys per ketvirtį turėtų gauti bent 3 tūkst. 213 eurus (į rankas – 2 tūkst. 262 eurus).

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.