Augintinių būrį svajoja papildyti tikru rykliu ir imperatoriškuoju skorpionu

valaitiene vaida
Vaidos Valaitienės kirpykloje – devyni akvariumai, kuriuose gyvenančių retų žuvų ir egzotiškų vandens gyvūnų atvyksta pasižiūrėti ir pavieniai žmonės, ir ekskursijos, mokytojai mokiniams čia veda pamokas. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Pravėrus prieš dešimtmetį Griškabūdyje šaknis įleidusios Vaidos Valaitienės kirpyklos duris, klientus pasitinka du smalsūs geltonpilviai vėžliai, akį patraukia gausybė įspūdingų retų žuvų. Gausią jų kolekciją moteris svajoja papildyti ir tikru rykliu, koks plaukioja „Megos“ akvariume.

V. Valaitienė sako, kad aistrą retoms žuvims ir egzotiškiems vandens gyvūnams ji parsivežė iš Anglijos, kur pragyveno aštuonerius metus. Viskas prasidėjo nuo mažo 25 litrų akvariumo, kurį jai padovanojo viena klientė.

„Pirmiausiai jame apsigyveno auksinės žuvytės, tie vadinami lietuviški karosai. Aišku, jie pradėjo augt ir reikėjo didesnių namų. Tada nusipirkom didesnį akvariumą. Per tuščia. Reikia ir kitų žuvų. Žiūrėk, jos jau nesutaria. Piktas reikia atskirti nuo gerų, tad reikia dar vieno akvariumo. Taip akvariumų skaičius išaugo iki septynių“,  – prisiminė pašnekovė, apgailestaudama, kad jų į Lietuvą parsivežti nepavyko dėl sudėtingo transportavimo – žuvis galima pervežti tik specialiose termo dėžėse, į kurias turi būti nuolat tiekiamas deguonis.

Kartu su Valaičių šeima sieną kirto tik trys vėžliai  – du geltonpilviai, kurie po moters kirpyklą drąsiai sukiojasi ir šiandien, bei minkštakiautis japoninis vėžlys, su kuriuo jau teko atsisveikinti.

Šiuo metu didžiausias akvariumas, kurį parsivežė iš Raudondvario, yra 1300 litrų talpos ir jame gyvena didžiausios Vaidos žuvys – šaminiai rykliai, pasak pašnekovės, „tai tik ryklių imitacija, nes šie yra geriečiai“, ciklidinės papūgos, klariukai, tailandietiški šamai, jaguarai, geofagai, uaru, vienintelė gėlavandenė motoro raja, kuriai ieško patino.

Tame pačiame akvariume plaukioja ir Tanganikos kuprotagalviai – plėšrios žuvys, kurias ne su visomis suleisi. Lizdą ikriukams ruošia ciklidai honflaueriai (išvertus skambėtų žuvis-ragas) – patelė padeda ikriukus, kuriuos prižiūri ir išsiritusius palikuonis burnoje nešiojasi patinas. V. Valaitienė pasakojo, kad taip jau yra, jog savo palikuoniais žuvų pasaulyje rūpinasi patinai, o pateles kartais tenka net atskirti, kad nesuėstų savo vaikų.

Kadangi šios žuvys gerokai užaugo, moteris ieško joms didesnių namų ir jau yra nusižiūrėjusi Lenkijoje 3000 litrų talpos akvariumą, kurio ilgis net 3,5 metro, tačiau reikia surasti transportą. Vaida sako, kad yra galimybė pagal norimus išmatavimus akvariumą pasidaryti ir Lietuvoje.

valaitiene vaida2
Griškabūdyje įsikūrusi Vaida Valaitienė retas žuvis ir egzotiškus vandens gyvūnus pradėjo auginti dar gyvendama Anglijoje, deja, jų parsivežti į Lietuvą nepavyko dėl sudėtingo transportavimo, su šeima grįžo tik trys vėžliai – du iš jų ir šiandien sukiojasi po kirpyklą. D. Pavalkio nuotr.

Kitame (500 litrų talpos) akvariume įsikūrę Senegalo drakoniukai, kurie užauga iki vieno metro, sidabrinis rykliukas, pengasiukai, jaguarai, tarakatai, pterikai, miniatiūrinės krevetės, už akmens slepiasi nedidukas unguriukas. Mažesniuose akvariumuose gyvena varlės – Afrikos naguotosios ir pilkosios, o kartu su jomis ir vienintelė sraigė žudikė Helena, kuri medžioja ir suėda visas kitas sraiges, raudonieji Australijos ir mėlynieji vėžiai.

Paklausta, ar sudėtinga tokių gyvūnų priežiūra, Vaida sako, kad ne – kuo didesnis akvariumas, tuo rečiau jį reikia valyti. Beje, ji savo augintiniams maistą ruošia pati – iš jaučių širdžių gamina faršą su česnaku, paprika, žirneliais, kukurūzais, špinatais, kartais įmaišo ir grūdų, jį užšaldo ir šėrimo metu išdalina gabalėliais. Kas trys mėnesiai į akvariumus įpila druskos, kuri, pasak jos, sutvarko visas žaizdas ir ligas, tačiau pasitaiko ir infekcijų, kurios atsiranda po žuvų tarpusavio kovų.

„Taip atsitiko su piranijomis, kurių žaizdų nepavyko išgydyti. Piranijos iš tiesų nėra tokios plėšrios, kaip rodo filmuose. Jos yra labai stresuojančios žuvys, labai baikščios ir puola tik tada, kai yra labai alkanos, ir dideliu būriu, kai būna užtikrintos, kad tikrai įveiks savo auką. Pavojingesni yra unguriai. Ypač tie, kurie gyvena Pietų Amerikoje“, – patikino Vaida, savo brangiausia žuvimi (pinigine prasme) įvardinusi rają.

Griškabūdietės akvariumuose nemažai retų žuvų – tiesiog išgelbėtų, dovanotų, išmainytų, kurios jos kirpyklai suteikia išskirtinumo.

Pašnekovė tvirtina, kad nors namuose yra daug švelniakailių augintinių – kačiukų, šuniukų, žiurkiukų, degu, tačiau jai labiausiai patinka egzotiški gyvūnai – ir kuo plėšresni, tuo įdomiau su jais susigyventi. Galbūt todėl ji namuose augina tarantulą ir dar svajoja įsigyti imperatoriškąjį skorpioną.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.