Lukšių tvarkymo darbams artėjant link pabaigos – kritikos strėlės

luksiai projektas2
Apžiūrint baigiamo įgyvendinti projekto darbus Lukšiuose rajono valdžios atstovai turėjo  pastabų dėl suremontuoto tilto per Lenkupį. Ši vieta tapo nesaugi, tad reikėtų papildomai dar įrengti turėklus. (L. Poškevičiūtės nuotr.)


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Lukšių gyvenamosios vietovės atnaujinimo projekto darbai jau finišo tiesiojoje, bet pirmadienį čia pasižvalgyti atvykę savivaldybės administracijos vadovai pastabų turėjo tiek rangovams, tiek projektuotojams. Visgi Lukšių seniūnas džiaugiasi, kad įgyvendinant projektą, kuris pradėtas vykdyti dar 2018 m., pavyko sutvarkyti miestelio centrą, įrengti jaunimo erdvę.

Savivaldybės administracijos vadovus pasitikę Lukšių seniūnas Vytautas Andziulevičius, statybos darbus atlikusios UAB „Hidrokesta“ vadovas Valdas Savukaitis, statybos techninis prižiūrėtojas Sigitas Bagdonas pirmiausiai aprodė Lukšių kultūros namų rūsyje jau bebaigiamas remontuoti patalpas, kuriose veiks jaunimo erdvė. Čia įrengta virtuvėlė, dvi didesnės bei persirengimo patalpos, dušas, tualetai. Jau nupirkta ir dalis baldų. Apžiūrint patalpas seniūnas V. Andziulevičius priminė, kad darbai užsitęsė, nes reikėjo papildomai įrengti drenažą, hidroizoliuoti sienas, kad rūsyje nesikauptų drėgmė. Įrengta yra ir patalpų ventiliacijos sistema. Tiesa, į akis šiek tiek krenta palubėse išvedžioti šilumos vamzdžiai.

Apžiūrint katilinę, iš kur ir bus apšildomos patalpos ir kur stovi galingas katilas, meras Raimondas Januševičius turėjo pastabų dėl malkų tiekimo, kad iki katilo jas reikės nešti per langą ir dar per vieną patalpą. Svarstyta, kodėl iš viso pasirinktas ne granulinis katilas, o kūrenamas malkomis.

„Mes turim daug malkų, taip buvo pasakyta seniūno, pasirenkant katilo rūšį. Manau, reikėjo pasirinkti efektyvesnį pečių, nes reikės kažkam tas malkas ruošti, katilą kūrenti“, – svarstė vicemeras Darius Jakavičius.

Seniūnas kalbėjo, kad ateityje, jei pavyks gauti šiek tiek lėšų, bus galima iš minėto katilo apšildyti ne tik rūsį, bet ir pastato pirmą bei antrą aukštus.

Vicemeras pirmiausiai teiravosi, kas šiose patalpose, ar savivaldybė, ar kita kokia įstaiga, turėtų ir galėtų vykdyti veiklas, ar yra projekte numatytas etatas, kas su tuo jaunimu užsiims.

„Įgyvendindami projektą mes neįsipareigojam kažkokius būrelius vaikams kurti. Mes paruošėm patalpas, įrengėm jaunimo erdvę, perduodam patalpas seniūnijai“, – priminė savivaldybės Ūkio ir investicijų skyriaus projektų koordinatorė Rasa Liubamirskaitė.

Visgi nemažai buvo diskutuota, kas galėtų šiose patalpose įsikurti.

„Tai gal biblioteką reikia leisti į šias patalpas? Erdvių yra, bus ir žmogus. Čia dabar ekspromtu kilo mintis“, – siūlė meras.

Seniūnas akcentavo, kad patalpas būtinai turi kažkas prižiūrėti, nes kitaip jos bus tiesiog suniokotos. Siūlyta čia perkelti ir Lukšių vaikų dienos centrą, kuris šiuo metu glaudžiasi ambulatorijos patalpose. Vicemero tikinimu, patalpos ypač tinkamos sporto klubui įrengti, tereikia pastatyti treniruoklius. Tačiau, kaip informavo R. Liubamirskaitė, projekte nebuvo numatytas treniruoklių pirkimas. Ji užsiminė, kad galbūt veiklas čia galėtų vykdyti Šakių socialinių paslaugų centro Atviro jaunimo centro mobiliosios komandos, kurios veiklas su jaunimu organizuoja įvairiose seniūnijose.

Susitikimo dalyviai svarstė, kad ateityje reiktų minėtą Lukšių kultūros namų pastatą ir toliau remontuoti: pakeisti likusius langus, apšiltinti nors po vieną sieną, pastato stogas jau yra anksčiau keistas.

Apžiūrėtos ir kitos sutvarkytos miestelio erdvės: projekto metu buvo atnaujinti pėsčiųjų takai, įrengta automobilių stovėjimo, vaikų žaidimų aikštelė, du viešieji tualetai, sutvarkytas tiltas per Lenkupį.

Meras turėjo ne vieną pastabą dėl ne itin, jo matymu, tinkamai pasirinktų projektinių sprendinių bei atliktų darbų, bet „Hidrokestos“ vadovas V. Savukaitis tikino, kad „darbai užbaiginėjami ir viskas bus padaryta tvarkingai“.

Stabtelėjus prie suremontuoto tilto per Lenkupį, vicemeras pastebėjo, kad jis yra nesaugus: turėklai pastatyti, bet palikti tarpai, tad bet kas gali į upelį tiesiog nučiuožti ar su dviračiu įvažiuoti. Šiuo metu Lenkupyje vanduo stovi, pasak seniūnaičio Gintauto Linarto, pirmiau reikėjo upelį išvalyti, o tuomet remontuoti tiltą.

„Bet tokie dalykai projekto įgyvendinimo metu tvarkosi, projektuotojas vietoje turi būti ir matyti“, – svarstė meras.

Visgi merą labiausiai stebino, kodėl įrengti net du kone šalia vienas kito esantys tualetai (automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimų aikštelėse). V. Savukaitis informavo, kad konteinerinio tualeto kaina apie 30 tūkst.eurų.

„Dvarui reikėjo tokio tualeto, – akcentavo meras. – Nesuprantu, kam iš viso reikėjo tos automobilių stovėjimo aikštelės... Kiek čia pinigų sudėta! Galėjot susitvarkyti erdvę, ją padidinant prie seniūnijos. Čia ir turgus galėjo būti.“

R. Liubamirskaitė priminė, kad greta „Aibės“ parduotuvės esančioje teritorijoje iš pradžių buvo suplanuota įrengti turgaus aikštę, vėliau pasirinkta automobilių stovėjimo aikštelė. Dar pridūrė, kad tik po penkerių metų bus galima kažką sutvarkytose erdvėse keisti, pristatyti ar įrengti.

Vicemerui D. Jakavičiui užkliuvo, ir kaip tvarkoma teritorija prie seniūnijos.

„Čia nėra jokios estetikos, absurdas. Kam bordiūras ant bordiūro paliktas? Čia yra vizitinė, seniūne, jūsų pusė. Jau tų nereikalingų erdvių tiek yra pridaryta!“ – kritikos negailėjo vicemeras, o seniūnas žadėjo teritoriją prie seniūnijos sutvarkyti tinkamai.

Kaip informavo R. Liubamirskaitė, rangos darbų vertė apie 1 mln. 230 tūkst. eurų, projekto užbaigimas numatytas rugpjūčio 31 d.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.