Gerais norais ir pragaras grįstas: žaidimų aikštelę teks įrenginėti darkart

zaidimu aikstele stop
Paradoksalu, kad vos prieš metus Šakių J. Lingio parke atnaujinta žaidimų aikštelė ir vėl patuštins rajono biudžetą – dangos keitimas atsieis apie 10 tūkst. eurų. Neaišku, kokio verdikto po patikrinimų sulauks ir kitos rajono žaidimų aikštelės. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) laikinai uždraudė eksploatuoti dalį vaikų žaidimų aikštelės, esančios Šakių miesto J. Lingio parke. Mažieji šakiečiai liko be čiuožynių, karstynių ir sūpynių. Kaip paaiškėjo, po šiais įrengimais esanti danga neatitinka saugumo reikalavimų.

Kaip komentavo NVSC Marijampolės departamento Vilkaviškio skyriaus vedėja Daiva Miknevičienė, žaidimų aikštelės privalo būti tikrinamos kasmet, periodiškai. Tad neseniai atlikus J. Lingio parke įrengtos aikštelės patikrinimą ir buvo konstatuota, kad trys iš septynių įrenginių dėl aukšto lygio riziką keliančių trūkumų, t. y. dėl reikalavimų neatitinkančios dangos, turi būti pašalinami nedelsiant, kitu atveju – patekimas prie jų turi būti apribotas.

Pasak rajono savivaldybės mero Raimondo Januševičiaus, dar vykstant aikštelės įrengimo darbams rajono gyventojai ir praėjusios kadencijos tarybos nariai kėlė klausimus, kodėl vaikų žaidimų aikštelėje pasirinkta granito skalda, o ne saugesnė – gumuota danga, tačiau į šiuos nuogąstavimus nebuvo atsižvelgta, o tuometinio Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus specialistai atkirto, kad už savo vaikų saugumą atsakingi tėvai.

„Tai ne tam tėvai leidžia vaikus į aikštelę, kad turėtų gulėti po įrengimais, kad vaikai nesusižeistų, neįsikištų į burną kokios saujos skaldelės, kurios vasarą būna pilnos basutės vos tik ja praėjus. Danga turi turėti minkštumo. Iš esmės ji neturi amortizacinių savybių, kurios reikalingos būtent po sūpynėmis, po čiuožykla, po karstynėmis“, – paaiškino R. Januševičius.

Primename, kad žaidimų aikštelę projektavęs buvęs savivaldybės architektas Mantas Paketuris praėjusiais metais spaudai tvirtino, kad visi sprendimai buvo priimti ne iš taupymo sumetimų, o logiškai apgalvojus, mat žvyro danga „sugeria kritimą, o guma atmuša“, be to, parkuose ir paežerėse skaldelė vizualiai įsikomponuoja į bendrą aplinką.

Pakomentuoti situaciją paprašytas tarybos narys, tuometinis administracijos direktorius Dainius Grincevičius teigė, kad žaidimų aikštelės įrengimo darbais rūpinosi atestuoti specialistai, kurie tikino, kad „granito skalda yra saugesnė negu guminė“, o „M. Paketuris ir Aurimas Staugaitis (tuometinis Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus specialistas – red. past.) 100 proc. garantavo, kad visos dangos atitinka reikalavimus“. Anot jo, sprendžiant, ar danga saugi, atsižvelgiama į galimo kritimo aukštį, o kadangi pastarasis mažas, manyta, kad tinkama ir skaldelės danga.

Meras R. Januševičius sako, jog jis iš karto abejojo granitinės skaldos, kuri buvo pasirinkta kaip ateities perspektyva, privalumais, o išaiškėjus, kad tokia skalda iš tiesų neatitinka oficialių saugumo reikalavimų, už aikštelės dangą teks sumokėti antrą kartą.

„Kad mažieji šakiečiai neliktų be žaidimų aikštelės, teks taisyti anksčiau priimtus neracionalius ir neūkiškus sprendimus“, – apgailestavo R. Januševičius.

Nors socialiniuose tinkluose pasirodė komentarų, kad kaltininkai turėtų sutvarkyti aikštelės dangą savo lėšomis, bet R. Januševičius priminė, kad jam perėmus valdžią visas Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus branduolys atsistatydino, tad „jų jau nebėra, todėl nebėra ir iš ko paprašyti atsakomybės“.  

Jau yra paskaičiuota, kad dangos perdarymui iš rajono savivaldybės biudžeto teks papildomai investuoti apie 10 tūkst. eurų. Mat vienas guminės dangos kvadratinis metras gali atsieiti apie 50–60 eurų (visos aikštelės plotas 200 kvadratinių metrų). O kur dar pagrindas, kurio po aikštele nėra. Jį taip pat reikės padaryti. Šiuo metu jau yra ieškomas rangovas, kuris pašalintų dangos neatitikimus – pakeistų ją gumuota danga, kad vaikų žaidimų aikštele vėl būtų galima naudotis.

Veikiausiai, ne vienam kyla klausimas, kodėl prieš metus įrengta danga staiga tapo netinkama ir ką atsakingos institucijos veikė aikštelės pridavimo metu? D. Miknevičienė informavo, kad vaikų žaidimų aikštelių statybos užbaigimas gali būti vykdomas surašant deklaraciją, o tokiame procese NVSC nedalyvauja. Vis tik, NVSC kasmet atlieka vaikų žaidimų aikštelių patikrinimus – po jo vos metus veikiančioje aikštelėje trys įrenginiai ir buvo apjuosti STOP juosta.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.