Gyventojai medžių šalinimui pritaria

medziai tarpuciai
Medžių pjovimas gyventojams kelia stiprias emocijas, dažnai virstančias pasipriešinimu. Kad to išvengtų, Kudirkos Naumiesčio seniūnas Edgaras Belevičius pirmadienį pakvietė Tarpučių kaimo gyventojus ir iš anksto informavo, jog artimiausiu metu bus pradėtos šalinti gyvenvietės pradžioje, Bublelių gatvėje, augančios tuopos, mat jos kelia realią grėsmę vairuotojų saugumui.

Pasak Kudirkos Naumiesčio seniūno E. Belevičiaus, nesinori, kad prie kelio Tarpučiai–Kubilėliai augantys topoliai prišauktų nelaimę, kaip kadaise nutiko Vilkaviškio rajone, kai ant važiuojančio automobilio užvirtus medžiui žuvo žmonės.
 
„Po kiekvieno stipresnio vėjo kelias pilnas prilaužytų šakų. Ačiū Dievui, neseniai Kybartuose praūžęs uraganas iki čia neatėjo“, – kalbėjo seniūnas ir pridūrė, kad šiuo keliu dažnai važiuoja įmonės „Šaka“ technika, ūkininkai su grūdais.

Šio krašto ūkininkas Laimutis Inkratas teiravosi, ar medžių šalinimo darbų metu nebus uždarytas kelias.

„Mums aktualu, kaip šiuo keliu važiuosime, kol vyks medžių šalinimo darbai. Dabar javapjūtė, pats darbymetis, – nerimavo ūkininkas. – Šitie medžiai tikrai nereikalingi. Po vėjo šakų pilnas kelias būna.“

„Jau seniai tuos medžius reikėjo nupjauti. Kiek gali šakos kristi ant galvų. Vieną kartą ir medis užgrius“, – pridūrė viena kaimo gyventoja.

Tiesa, kitas greta kelio stūksančio keturbučio gyventojas svarstė, jog visgi prie kelio auganti topolių alėja šiek tiek sulaikydavo žvyrkelio dulkes. Kaip žinia, todėl tuopomis kadaise ir buvo apsodinti miestai ir miesteliai, nes tai nereiklūs medžiai, garsėjantys kaip puikūs biologiniai filtrai, ryte ryjantys įvairius miesto teršalus.  

Dar vienas senjoras teiravosi, ar nebūtų galimybės iš nupjautų medžių pasigaminti malkų, ir prisiminė, kad topoliai čia pasodinti maždaug prieš 60 metų.

Tačiau šiandien topoliai nėra saugotini. Žvyrkelis Tarpučiai–Kubilėliai yra savivaldybės žinioje, tad, pasak seniūno, ir derinimo dėl medžių šalinimo reikia mažiau. Seniūno įsitikinimu, dabar pjauti medžius yra tinkamiausias laikas, nes dauguma ūkininkų grūdus iš laukų jau parsivežę, o bulviakasis dar neprasidėjęs.

Atvyko į susitikimą ir medžius šalinti apsiėmusios įmonės UAB „Archigrupė“ vadovas Antanas Stepulaitis. Kartu su seniūnu apžiūrėjo atkarpą, kuri bus kertama, domėjosi, ar netrukdys elektros laidai, kur reikės sandėliuoti medieną.

„Darbai gali užtrukti savaitę, dvi. Medžius leisim greičiausiai ant kelio ir iš karto technika juos nuo kelio patrauks. Gal kokiom 5 ar 10 minučių ir teks stabdyti eismą“, – tikino A. Stepulaitis.

Gyventojams seniūnas ir A. Stepulaitis paaiškino, kad nupjautų topolių mediena praktiškai niekam netinkama ir bus susmulkinta bei panaudota biokurui.

Iš viso seniūnas suskaičiavo 94 pavojų keliančius topolius, kurie artimiausiu metu bus pradėti šalinti.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.