Norintiems spręsti problemas jau siūlomos kompleksinės paslaugos

arstikaitiene kopa
Šeimos centro vadovė Jūratė Arštikaitienė (dešinėje) pristatė, kokios kompleksinės paslaugos numatomos projekto įgyvendinimo metu, ir teigė, kad vienos iš paklausiausių yra psichologės konsultacijos. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Bendruomeninių šeimos namų projektas rajone startavo 2018 m. ir pranoko bet kokius išankstinius lūkesčius ir projekte numatytus rodiklius. Bemaž pusantrų metų veiklos buvo nutrūkusios, o nuo praėjusio mėnesio nemokamos kompleksinės paslaugos šeimoms ir vaikams ir vėl atnaujintos. Tad praėjusį ketvirtadienį projekto administratorė, Šakių šeimos centro vadovė Jūratė Arštikaitienė pristatė numatomas veiklas.

„Po truputį paslaugas pradėjome teikti. Praėjusį mėnesį startavome su vienu grupiniu užsiėmimu apie judumą ir sveikatingumą, šį mėnesį jau prisijungė ir psichologė Aurelija Lingienė, gal pritrauksime ir dar vieną psichologą“, – kalbėjo J. Arštikaitienė pridurdama, kad būtent psichologo paslaugos, tiek individualios, tiek grupinės konsultacijos ypač reikalingos.

Be to, dažnam kraštiečiui didelis privalumas, kad šias paslaugas teikia ne vietiniai specialistai, tad žmonės nesivaržydami gali kalbėti apie problemas.

Tikėtina, kad jau nuo ateinančio mėnesio bus atnaujintos ir šeimos mediacijos paslaugos (taikus ginčo sprendimo būdas). Bendradarbiauti, kaip ir ankstesniame projekto etape, sutiko mediatorė Odeta Intė. Šios paslaugos poreikis, anot J. Arštikaitienės, jau jaučiamas ir dabar, tad beveik neabejojama, kad mediatorė veiklos irgi turės į valias.

Tiesa, šiuo metu nėra projekto administratoriaus, tad projektą administruoja pati J. Arštikaitienė. Ji viliasi, kad pavyks rasti tinkamą žmogų, tada ji galėtų vykdyti kitas veiklas ir pasiūlyti dar daugiau paslaugų, nors ir taip jų numatyta gana įvairių, galvojant apie įvairias amžiaus grupes ir įvairių problemų turinčius asmenis.

Pavyzdžiui, netrukus turėtų startuoti anksčiau didžiulio susidomėjimo sulaukę tėvystės mokymai, bus siūlomos ir vaikų bei paauglių socialinio ir emocinio ugdymo paslaugos, jau renkama vyrų grupė sveikatingumo mankštoms.

„Matome, kad tai paklausu. <...> Dažnai būna, kad žmonės jau žino, ko konkrečiai nori, siūlo temas“, – pasakodama apie paslaugas kalbėjo J. Arštikaitienė.

Šiame projekto įgyvendinimo etape bus ne tik jau išbandytos ir susidomėjimo sulaukusios paslaugos, bet bus siūloma ir naujovių, pavyzdžiui, asmens ar šeimos konsultavimas namuose, tarkim, gimus kūdikiui, praradus artimą žmogų, nustačius specialiuosius poreikius ir panašiose situacijose, kai reikia susitvarkyti su užplūdusiais naujais jausmais, įtampa, nerimu, nepatirtomis emocijomis.

„Būna ir taip, kad paskambina ir sako – man reikia pagalbos, bet nežinau, kokios. Bet svarbiausia kreiptis. Užeikite drąsiai“, – neužsisklęsti savyje ir kreiptis pagalbos ragina Šeimos centro vadovė.

Kaip ir anksčiau, kol tėvams teikiamos paslaugos, bus siūloma ir vaikų priežiūra. Tai irgi ypač svarbu, nes neretai susiduriama, kad nors norima lankyti užsiėmimus, bet nėra kur palikti savo mažamečių vaikų, ar asmuo gyvena ne mieste, o kaimiškoje vietovėje, tad norimas paslaugas gauti dar sudėtingiau. Tad siekiant išvengti papildomų problemų mažaisiais, kol jų tėvai užsiėmimuose, rūpinsis užimtumo specialistė. Numatyta ir pavėžėjimo paslauga tiems asmenims, kurie turi mobilumo problemų.

J. Arštikaitienė pasakojo, kad bendradarbiauti planuojama su seniūnijomis, bendruomenėmis ir paslaugas numatyta teikti ne tik Šakiuose. Ji dalijosi patirtimi, kad anksčiau buvo važiuojama ir į mokyklas, nes kartais mokykla negirdi tėvų, kartais tėvai mokyklos, tad pagalba iš šono siekiant bendrų rezultatų tiesiog neįkainojama.

Kaip minėta, anksčiau vykdant projektą nusimatyti rodikliai buvo gerokai viršyti, tad beveik neabejojama, kad siūlomos paslaugos, kurios, beje, nemokamos, bus ypač paklausios ir dabar.

Pavyzdžiui, šįkart numatyta, kad įvairių paslaugų per maždaug penkerių metų laikotarpį turėtų gauti 819 projekto dalyvių. Palyginimui galima paminėti, kad per praeitą laikotarpį, kai buvo vykdomas projektas, įvairių paslaugų gavo daugiau nei pusantro tūkstančio asmenų. Projekto vertė 599 tūkst. 730 eurų.

Projekto pristatyme dalyvavo ir teikiamomis paslaugomis pasidžiaugė savivaldybės administracijos, Socialinių paslaugų centro atstovai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.