Gimstamumą skatins padidinta išmoka

Praėjusį pirmadienį švietimo įstaigų vadovų susirinkime rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius informavo, kad rugsėjo mėnesį tarybai bus pateiktas sprendimo projektas dėl vienkartinės gimimo išmokos didinimo, taip siekiant paskatinti rajono gyventojus susilaukti daugiau vaikų.

Projekte numatyta kiekvienam rajone gimusiam vaikui iš savivaldybės biudžeto skirti 10 bazinių socialinių išmokų paramą, kas šiuo metu sudarytų 490 eurų. Pasak vicemero, neaišku, ar tai paskatins tėvus susilaukti daugiau vaikų, tačiau, jo manymu, piniginė išmoka yra geriau nei, pavyzdžiui, kūdikio krepšelis, kurį dovanoja kai kurios kitos savivaldybės. Tokiu atveju naujagimio tėvai gauna paramą ir iš valstybės, ir iš rajono savivaldybės, o susiejus ją su bazine socialine išmoka, šiai didėjant ir savivaldybės išmoka didės.
 
D. Jakavičius pasakojo, kad rajono vadovai lankydamiesi seniūnijose domisi, kiek jų teritorijose iki šios dienos gimė naujagimių – „štai Žvirgždaičiuose – tik vienas ir tas pats jau išvykęs, Gelgaudiškyje – šeši, Lukšiai gyrėsi, kad birželio pabaigoje turėjo aštuonis, Kudirkos Naumiestis – du“.

Realybė nedžiugina. Vicemero teigimu, šiuo metu naujagimių skaičius rajone nesiekia ir 200 per metus. Kiekvienam gimusiam vaikui vienkartinė 200 eurų išmoka iš savivaldybės biudžeto pradėta mokėti nuo 2017 m., kai gimstamumas sumažėjo iki 300 kūdikių per metus.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.