Gimstamumą skatins padidinta išmoka

Praėjusį pirmadienį švietimo įstaigų vadovų susirinkime rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius informavo, kad rugsėjo mėnesį tarybai bus pateiktas sprendimo projektas dėl vienkartinės gimimo išmokos didinimo, taip siekiant paskatinti rajono gyventojus susilaukti daugiau vaikų.

Projekte numatyta kiekvienam rajone gimusiam vaikui iš savivaldybės biudžeto skirti 10 bazinių socialinių išmokų paramą, kas šiuo metu sudarytų 490 eurų. Pasak vicemero, neaišku, ar tai paskatins tėvus susilaukti daugiau vaikų, tačiau, jo manymu, piniginė išmoka yra geriau nei, pavyzdžiui, kūdikio krepšelis, kurį dovanoja kai kurios kitos savivaldybės. Tokiu atveju naujagimio tėvai gauna paramą ir iš valstybės, ir iš rajono savivaldybės, o susiejus ją su bazine socialine išmoka, šiai didėjant ir savivaldybės išmoka didės.
 
D. Jakavičius pasakojo, kad rajono vadovai lankydamiesi seniūnijose domisi, kiek jų teritorijose iki šios dienos gimė naujagimių – „štai Žvirgždaičiuose – tik vienas ir tas pats jau išvykęs, Gelgaudiškyje – šeši, Lukšiai gyrėsi, kad birželio pabaigoje turėjo aštuonis, Kudirkos Naumiestis – du“.

Realybė nedžiugina. Vicemero teigimu, šiuo metu naujagimių skaičius rajone nesiekia ir 200 per metus. Kiekvienam gimusiam vaikui vienkartinė 200 eurų išmoka iš savivaldybės biudžeto pradėta mokėti nuo 2017 m., kai gimstamumas sumažėjo iki 300 kūdikių per metus.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.