Šakių biblioteka ir vėl surinko daugiausiai elektronikos atliekų

atliekos el
Devintus metus projektą „Atsakingas skaitytojas“ vykdanti Elektronikos platintojų asociacija (EPA) skelbia, kad ir šiųmečio projekto lyderė yra Šakių viešoji biblioteka, surinkusi daugiausiai elektronikos atliekų.

Šiemet projekte papildomas dėmesys buvo skiriamas smulkiosios elektronikos ir baterijų atliekoms. Pabrėžiama, kad šios mažiausiai matomos atliekos kelia ypač daug aplinkosaugos ir tvarumo iššūkių.

Projekte „Atsakingas skaitytojas“ dalyvaujančios šalies bibliotekos kviečia skaitytojus ir vietos bendruomenes atnešti elektronikos ir baterijų atliekas bei registruotis stambiosios elektronikos atliekų išvežimui iš namų. Šios iniciatyvos rezultatai skaičiuojami du kartus per metus bei vertinami prizais, pagrindiniai iš jų – 500 eurų vertės skaitytojų mėgstamiausių knygų krepšeliai.

Nuo 2022 m. kiekvieno konkurso etapo pabaigoje daugiausia visų rūšių elektronikos atliekų surinkusi biblioteka ir bendruomenė apdovanojama susitikimu su žinomu Lietuvos kūrėju. Šiemet, akcentuojant aktualiją, už didžiausią surinktų smulkiosios elektronikos ir baterijų atliekų kiekį biblioteka gauna dar vieną prizą – kavos aparatą.

„Tie, kas domisi mūsų konkurso eiga, atkreipia dėmesį, kad keletą metų iš eilės laimėtojai lieka vis tie patys. Ir šiemet lyderyste bei prizais dalijasi jau pagarsėjusi Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka (I konkurso etape surinko 13585 kg elektronikos atliekų) ir Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viešvilės filialas (surinko 3948 kg)“, – skelbiama pranešime spaudai.

„Šiemet didžiausi nuopelnai tektų vienai iš mūsų darbuotojų, kuri, kviesdama rinkti elektronikos atliekas, padirbėjo savo krašte – Sudarge. Mums pavyko įtikinti kolegę, kad nederėtų nuleisti rankų, kad žmonės tikrai turi ką išmesti. Rezultatas pranoko lūkesčius. Kita vertus, Šakių rajonas jau gerokai apvalytas, tad vargu ar kitame projekto etape įstengtume tiek daug elektronikos atliekų surinkti“, – pasakoja Šakių bibliotekoje projektą kuruojanti Genė Dičpinigaitienė. Bibliotekininkės teigimu, šiemet Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos koleges ypač motyvavo anksčiau pelnyti prizai – skaitytojams skirti susitikimai su žinomais šalies kūrėjais. Į aktyviausiai elektronikos atliekas renkančią biblioteką Šakiuose atvyko aktoriai ir rašytojai Juozas Gaižauskas, Nijolė Narmontaitė, o dabar bus laukiama Kakės Makės istorijų kūrėjos Linos Žutautės. Keletą metų iš eilės džiaugiamasi ir lentynas papildančiomis skaitytojų pamėgtomis knygomis.

Kaip žinia, elektronikos atliekų surinkimo tinklas pasiekia atokiausius šalies kampelius, atliekos surenkamos ir iš vienkiemių. Kartu su stambiagabaritės elektronikos atliekomis gyventojai EPA komandai gali atiduoti ir smulkiosios elektronikos, baterijų ir dujošvyčių lempučių atliekas.

Elektronikos atliekų išvežimo iš namų paslauga veikia ištisus metus (+370 695 55111), galima registruotis www.epa.lt svetainėje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ko tikitės iš perrinkto šalies Prezidento?

klausimelis 05 28Vilma iš Šakių:

Be abejo, kad dalyvavau rinkimuose. Rezultatus žinau. Iš antrai kadencijai perrinkto šalies vadovo tikiuosi stabilumo. Gal mažiau reikėtų pyktis su kaimynais. Ne viskas Prezidento galiose, jei žmonės tikisi, kad jis pensijas gali pakelti. Visgi nemanau, kad čia daug kas pasikeis. Tas pats bus. Plauks pasroviui ir viskas. 

klausimelis 05 28 2

Alma iš Šakių:

Aš manau, kad Gitanas Nausėda priims svarbių sprendimų. Ypač reikia švietimo, sveikatos srityje. Iki šiol švietimo ministro neturime. Sveikatos srityje labai daug ko trūksta. Šitokios eilės patekti pas gydytojus. Čia taip tiek Šakiuose, tiek Kauno klinikose. Per tą laiką, kol prieini pas gydytoją, ir numirti galima. Dabartinis Prezidentas, manau, tinkamai atstovavo mūsų šaliai. O dėl santykių su Rusija sunku ką nors komentuoti.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.