2024-ųjų biudžetas patvirtintas ir palydėtas plojimais

Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė biudžeto projektą pristatė visuose komitetų posėdžiuose, o už atsakingą darbą tarybos nariai jai ir jos komandai negailėjo komplimentų. D. Pavalkio nuotr.

Penktadienį vykusio savivaldybės tarybos posėdžio metu patvirtintas vienas svarbiausių dokumentų – savivaldybės biudžetas. Jis palydėtas tarybos narių plojimais bei padėkomis Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėjai Egidijai Grigaitienei ir jos komandai. 

Kaip dar Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdyje patikslino skyriaus vedėja E. Grigaitienė, nuo paviešinto ir anksčiau pristatyto biudžeto projekto per keletą dienų įvyko nemenkų pokyčių, dėl kurių savivaldybės biudžeto pajamos padidėjo 1 mln. 888 tūkst. eurų. Didžioji dalis lėšų – 1 mln. 836 tūkst. eurų – valstybės biudžeto lėšos, skirtos vietinės reikšmės kelių priežiūrai. 

Taip pat išleistas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įsakymas, kuriuo skiriama daugiau nei 24 tūkst. eurų neįgaliųjų reikalų koordinavimui, šiai funkcijai užtikrinti turėtų atsirasti pareigybė, tad šios lėšos numatytos naujo etato išlaikymui. 

Po visų pakoregavimų galiausiai patvirtintas rekordinis 56 mln. 675 tūkst. eurų savivaldybės biudžetas. Kaip įprasta, bus finansuojamos nusistovėjusios šešios pagrindinės programos. Prioritetai nesikeitė, tačiau po pokyčių keitėsi procentinės lėšų dalys, tenkančios vienai ar kitai programai finansuoti. Išlaidos tokio pat dydžio kaip pajamos, tad biudžetas ne tik rekordinis, bet, kaip niekad, ir subalansuotas. Bent kol kas, kaip skelbta ir anksčiau, savivaldybė neplanuoja skolintis.

Galima paminėti, kad prioritetinei Mokymosi visą gyvenimą, jaunimo ir sporto programai tenka 41,2 proc. viso biudžeto asignavimų, Socialinės ir sveikatos apsaugos – 22,6 proc., Valdymo – 13,1 proc., Ūkio plėtros – 12,7 proc., Kultūros ir turizmo programai teks 6,1 proc. biudžeto lėšų, o Regioninės plėtros ir bendruomeninių iniciatyvų – 4,3 proc.

Už subalansuotą biudžetą ir atsakingai parengtą dokumentą E. Grigaitienei bei atskirų programų rengėjams dėkojo meras Raimondas Januševičius, Tomas Skaizgirys, opozicinės frakcijos vardu – opozicijos lyderis Edgaras Pilypaitis. Balsuojant už biudžetą vienintelis Ričardas Lekavičius susilaikė, 24 tarybos nariai balsavo už. Po balsavimo nuskambėjo tarybos narių plojimai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.