„Maisto bankas“ didžiuotųsi, jei Šakiuose taptų Nr. 2

Oficialiame labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ Šakių padalinio atidaryme dalyvavę „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius ir Kauno padalinio vadovė Martyna Žirgulė (priekyje) džiaugėsi ir gera maisto atiduotuvės vieta, ir rajono savivaldybės geranorišku prisidėjimu prie jos atsiradimo, ir koordinatore Audra Atažanoviene (antra iš dešinės), subūrusia būrį savanorių. D. Pavalkio nuotr.

Nors labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Šakių atiduotuvėje paramą produktais pradėjo dalinti dar nuo šių metų sausio, tačiau oficialus atidarymas įvyko kovo 7-ąją. Ta proga čia lankėsi „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius ir Kauno padalinio vadovė Martyna Žirgulė, kurie pristatė organizacijos veiklą ir tikslus, pasidalino ateities planais.

Pristatydamas naują „Maisto banko“ atiduotuvę S. Gurevičius neslėpė, kad kiekviename mieste jų nevyriausybinė organizacija nori būti Nr. 1, tačiau pabrėžė, kad Šakiuose didžiuosis būdami Nr. 2, nes čia yra kita nuostabi organizacija „Namai visiems“, kurios įkūrėjai Giedrė ir Julius Šedbarai jau daugiau kaip 10 metų rūpinasi nepritekliuje gyvenančiais rajono žmonėmis. 

„Maisto banko“ vadovas džiaugėsi, kad maisto atiduotuvei Šakiuose pavyko gauti itin patrauklią vietą, nes yra geros patalpos, į kurias galima atsivežti ir daugiau ilgesnio galiojimo produktų ar iš ūkininkų gautų daržovių. Jis dėkojo naujai įsikūrusį „Maisto banko“ padalinį Šakiuose aplankiusiems rajono savivaldybės atstovams – vicemerui Dariui Jakavičiui, administracijos direktoriui Vytautui Ižganaičiui ir Socialinės paramos skyriaus vedėjai Daivai Pilypaitytei už prisidėjimą, nes „be savivaldybės pagalbos nevyriausybininkams labai sunku išskleisti sparnus“. 

D. Jakavičius paminėjo, kad rajono savivaldybė remia visas nevyriausybines organizacijas, todėl buvo patenkintas ir  „Maisto banko“ prašymas skirti 4 tūkst. eurų finansinės paramos atiduotuvės įrengimui – inventoriaus įsigijimui, smulkiam remontui, ūkio priemonėms, nuomos ir komunalinių mokesčių apmokėjimui.

„Ar tai būtų didelis miestas, ar mažas miestelis, atiduotuves įkuriame to pačio formato kaip parduotuvę. Kodėl? Mes norime pakeisti požiūrį į nepritekliuje gyvenantį žmogų, kad jis čia atvykęs jaustųsi oriai ir pats galėtų pasirinkti, kurių maisto produktų nori, nes ir parduotuvėje tokie žmonės perka tik tai, kas pigiau“, – pabrėžė S. Gurevičius.

Tiesa, jis patikino, kad ir atiduotuvėje būna sunkesnių dienų, nes ne visų maisto produktų kasdien gauna pakankamai. Jei kurių nors produktų mažai, stengiamasi juos kompensuoti kitais,  ilgalaikio galiojimo, kurių tokiais atvejais turima sandėlyje. Dažniausiai tokių produktų surenkama „Maisto banko“ akcijose.

„Įdomumo dėlei – viską, ką Šakiuose surinksime per artėjančią „Maisto banko“ akciją, iki Velykų jau nieko nebeturėsime, o kita akcija vyks tik spalio mėnesį. Dėl to visada tenka balansuoti ir užtikrinti, kad žmonės neišeitų nuliūdę. Mes žmonių stengiamės neišleisti be penkių kilogramų maisto (toks maisto kiekis numatytas vienam žmogui ketvirčiui – red. past.), ypač jei iš kažkur toliau atvažiavę, – konstatavo „Maisto banko“ vadovas, patikindamas, kad yra du tipai žmonių, iš kurių vienas – kurie visada nepatenkinti, kas bebūtų.

Jo teigimu, maisto atiduotuvėje parama dalinama tiems, kurie atitinka visus kriterijus ir kam paramą skiria savivaldybė. Tokių žmonių šiuo metu Šakiuose kasdien sulaukiama po 60. Tiesa, į rajono centrą maisto produktų atsiimti turi atvykti ne tik šakiečiai, bet ir gyventojai iš kitų rajono kampelių, tad kai kurie pradeda kelti ir susisiekimo problemą.

Atiduotuvėje „Maisto banko“ klientus aptarnauja čia dirbantys savanoriai, kurie, kaip informavo Šakių skyriaus koordinatorė Audra Atažanovienė, čia visada mielai laukiami. 

„Labai norime, kad žmonėms nereikėtų stovėti eilėse, tačiau taip jau būna, kad jei žmogus turi ateiti antrą valandą, tai jis ateina 12-ą. Nežinau, kodėl taip yra. Gal jiems tai yra proga susitikti su kitais žmonėmis, pabendrauti?“ – klausė S. Gurevičius, atskleisdamas, kad atiduotuvės idėja yra jo asmeninės svajonės išsipildymas, nes būdamas vaikas pats labai mėgo žaisti parduotuvę.

Jo manymu, nors išties svarbu maistą išdalinti stokojantiems, tačiau labai svarbi ir žmonių, stovinčių kitoje prekystalio pusėje savanoriška veikla, kuri tampa jų gyvenimo dalimi. Todėl savanoriauti ateina ir senjorai, kuriems atrodo, kad jų gyvenimas jau baigtas ir nėra ką veikti, ir mamos, auginančios vaikus, ir jaunimas, kuris dažnai renkasi ilgalaikę nenutrūkstamą savanorystę akredituotose organizacijose, kad pasinaudotų papildomu 0,25 balo stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Jei Šakių padalinys akredituotųsi, į „Maisto banko“ atiduotuvę būtų galima pritraukti daugiau vyresnių klasių moksleivių. 

D. Jakavičius džiaugėsi, kad maisto atiduotuvėje gali savanoriauti ir jaunesni moksleiviai, kuriems privaloma susirinkti socialines valandas. M. Žirgulės teigimu, „Maisto bankas“ tam puikiai tinka, tik tokia tvarka, kad nepilnamečius turi lydėti kažkas iš artimų žmonių.

Kalbėdamas apie ateities planus, „Maisto banko“ vadovas užsiminė, kad ateityje norėtųsi, jog atiduotuvėje skambėtų muzika, būtų įrengtas kampelis vaikams. Jis skatino šakiečius, turinčius neatidarytų, bet dar galiojančių maisto produktų, vaisių ar daržovių perteklių, juos atnešti į atiduotuvę, kur šie produktai būtų išdalinti sunkiau besiverčiantiems žmonėms. 

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.