Šeimos taryba atkreipė dėmesį į šeimoms aktualius klausimus

Rajono savivaldybės Šeimos tarybos pirmininkė Dinara Gudaitienė (centre) siūlė, kuriant palankesnes sąlygas rajono šeimoms, glaudesnį bendradarbiavimą užmegzti ne tik su savivaldybės švietimo, socialinių paslaugų įstaigomis ir seniūnijomis, bet ir rajono verslininkais, kultūros bei sporto centrais. D. Pavalkio nuotr.

Ketvirtadienį į pirmąjį šių metų posėdį rinkosi savivaldybės Šeimos tarybos nariai. Pagrindinis darbotvarkės klausimas – veiklos plano 2024 m. aptarimas ir tvirtinimas, tačiau aptarti ir apklausos apie paslaugų prieinamumą bei jų poreikį šeimoms ir vaikams rezultatai, kiti aktualūs klausimai.

Šeimos tarybos pirmininkės Dinaros Gudaitienės teigimu, svarbu įvertinti šeimų padėtį rajone, išanalizuoti paslaugų prieinamumą ir jų poreikį, kad pasikvietus įvairių sričių specialistus būtų galima išanalizuoti problemas ir parengti rekomendacijas savivaldybei ar kitoms institucijoms. Pasak tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės Aušros Pavydienės, paslaugas šeimoms ir vaikams teikiančių specialistų apklausą ji jau atliko, tačiau norėtųsi išgirsti ir pačių paslaugų gavėjų nuomonę. Jos manymu, rezultatas nėra tikslus, nes jis atspindi tik vieną pusę.

A. Pavydienės teigimu, klausimynas buvo išsiųstas Šakių socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkams, socialiniams darbuotojams, Švietimo pagalbos tarnybos, Bendruomeninių šeimos namų bei Visuomenės sveikatos biuro specialistams. Šie pažymėjo pliusus ir minusus. Tarp trūkumų buvo paminėti pasirengimo šeimai ir tėvystės įgūdžių ugdymo mokymai, psichologo paslaugų tiek suaugusiems, tiek vaikams neprieinamumas, mokymai tėvams, auginantiems autistiškus vaikus, kurių vis daugėja, pagalbos šeimai ir vaikams konfliktinėse situacijose poreikis ir kt.

Anketų rezultatai atskleidė, kad rajone mažai laisvalaikio erdvių vaikams ir jaunimui, žaidimo kambarių. Vicemero Dariaus Jakavičiaus teigimu, vasarą vaikų žaidimų kambarys bus įrengtas ir savivaldybėje. Šeimos tarybos pirmininkė pastebėjo, kad norėtųsi, jog kultūros, sporto centrai, muziejai, gydymo įstaigos skirtų didesnį dėmesį šeimoms su vaikais – įrengtų vaikams nedideles erdves ar pasiūlytų kokių nors edukacijų.

D. Gudaitienės manymu, į koncertą būtų galima ateiti su vaiku, tačiau svarbu, kad jis turėtų kuo užsiimti, nes jam norisi veiklos ir tai, kas vyksta scenoje, neįdomu jau po 15 min. Anksčiau Šakių kultūros centre buvo įrengtas toks kampelis vaikams, tačiau jo nebeliko. Šeimos tarybos narių pastebėjimu, tokios vietos įrengiamos net bažnyčiose, tai kodėl negalėtų atsirasti viešosiose erdvėse, todėl, jų nuomone, reikėtų paskatinti tokių vaikų žaidimo vietų atsiradimą rajono įstaigose.

Dėmesys atkreiptas ir į rajono vaikų žaidimų aikšteles, kurių dauguma po Nacionalinio visuomenės sveikatos centro patikrų yra aptvertos STOP juostomis. Bendruomenėms ir seniūnams Šeimos taryba norėtų priminti, kad būtų sutvarkytos specialistų nurodytos neatitiktys ir vaikai aikštelėse galėtų leisti laiką.

D. Gudaitienė pabrėžė, kad Šeimos taryba bendradarbiaus ne tik su savivaldybės švietimo, socialinių paslaugų įstaigomis ir seniūnijomis, bet ieškos ryšio su verslininkais bei savivaldybės verslo taryba, bus akcentuojama, kad darbovietėse taip pat būtų kuriamos palankios sąlygos šeimoms. Kalbėta ir apie mamadienius ir tėvadienius. Pasak D. Jakavičiaus, kai kuriose įstaigose tokie dalykai neegzistuoja, todėl savivaldybės tarybos narys Vaidas Balčiūnas geruosius pavyzdžius siūlė pareklamuoti, kad ir kitoms įmonėms primintų apie šias teises.

Šeimos tarybos nariai taip pat aptarė vaikų pavėžėjimo į popamokines veiklas problemas ir iniciatyvą Šakių „Varpo“ mokykloje ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje įsteigti visos dienos mokyklas, kur vaikai po pamokų liktų likusiai dienos daliai. Kalbėtasi ir apie vaikų priklausomybes bei žalingų įpročių prevenciją, sunkumus, su kuriais, tikėtina, susidurs tėvai įdiegiant elektroninį mokinio pažymėjimą, emocinę šeimos ir vaikų būseną bei stresines situacijas laikant egzaminus ir tarpinius patikrinimus.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.