Dėl tilto per Orijos upelį šaukiasi pagalbos

Seniūnaitė Lina Liudžiuvienė, kaip ir kiti vietos gyventojai, įsitikinusi, kad tilto per upelį būklė yra prasta ir norėtų, kad būtų tvarkoma nors viršutinė tilto dalis. D. Pavalkio nuotr.

Prūselių kaimo (Šakių sen.) gyventojai, sužinoję, tiksliau, perskaitę apie lėšas (100 tūkst. eurų), skirtas toje pačioje seniūnijoje esančio tilto per Siesartį Girėnuose remontui, prašo gelbėti ir tiltą per Orijos upelį, tvirtindami, kad tilto būklė ypač prasta. Tačiau pirmiausiai tenka aiškintis, kas yra tilto savininkas: savivaldybė, „Via Lietuva“ ar jis visgi bešeimininkis. Ir kas tuomet imsis jį gelbėti?

Laiške redakcijai gyventojai rašo, kad Prūselių kaime tiltu per Oriją „važinėja keleivinis autobusas, dviratininkai, pėstieji, dar šis kelias veda ir į kitą kaimą, važiuoja trumpesniu keliu į Jurbarką... Kiekvieną pavasarį būklė nekokia... Šlaitai nuplauti, mašinos slenka pakraščiais“. Juolab kad jeigu lėšų buvo rasta vienam seniūnijos tiltui, galbūt atsiras ir kitam.

Parodyti Prūseliuose esantį tiltą per Oriją paprašome Prūselių–Plieniškių–Ritinių seniūnaitės Linos Liudžiuvienės, kurios nuomone, tilto konstrukciją turi apžiūrėti ir įvertinti specialistai. Seniūnaitė jau kreipėsi ir į melioracijos specialistus, tačiau išgirdo, kad tiltas nėra jų balanse.

„Tiltas greičiausiai statytas dar kolūkio laikais. Tai ir dokumentų gal jokių nebuvo. Per tiltą važiuoja sunkiasvorė ir ūkininkų technika, mokyklinis, keleivinis autobusai. Žvyras nuo lietaus išplaunamas, tilto kraštai jau slenka, tilto turėklai seniai remonto nematę. Turėklų kai kurios dalys yra nulūžusios, todėl remtis į jį yra jau pavojinga. Čia šlapiu metu atsiranda didžiulės provėžos, šiuo metu, laimei, kelias nugreideriuotas“, – tilto būklę apibūdina seniūnaitė.

L. Liudžiuvienė pasakojo, kad gyventojai sunerimę dėl tokios tilto būklės ir kreipėsi į ją, kad reikia ieškoti galimybės tiltą remontuoti, kol neatsitiko kokia nelaimė.

„Jei sutvarkytų tiltą, tai gal tuos kelis metrus nuo gyvenvietės iki tilto ir išasfaltuotų. Manau, rinksim gyventojų parašus ir kreipsimės į savivaldybę, kad rastų lėšų tilto sutvarkymui“, – tikino seniūnaitė.

Dar vienas akibrokštas stebina: iš vienos pusės Orijos upelio krantai švarūs, išpjauti krūmai, o kitoje – krūmais užžėlę.

Kreipiamės ir į melioratorius, mat jų turtas yra tiltai, pralaidos, grioviai ir kiti statiniai. Pasak savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vyriausiojo specialisto melioracijai Rimanto Vaičiūno, minėtas tiltas nėra savivaldybės melioracijos statinių apskaitoje.

„Kai dar 1962 m. greta Orijos upelio buvo vykdytas melioracijos projektas, planuose minėtą tiltą rodė jau kaip esamą. O dėl vandens telkinyje augančių krūmų – yra ruošiamas melioracijos įstatymo pakeitimas, kur žemių naudotojai, į kurių žemę įmatuoti melioracijos grioviai, juos turės ir prižiūrėti. Mes taip pat, įgyvendindami projektus, griovio remontą ir rekonstravimą, iškertam krūmus, sutvarkom drenažo žiotis, pralaidas. Tačiau artimiausiu metu minėto Orijos upelio atkarpos tvarkymas nenumatytas“, – tikino R. Vaičiūnas.

Jo tvirtinimu, minėto tilto būklė nėra labai bloga, apatinė betoninė tilto konstrukcija nėra avarinė, reikėtų tvarkyti tik viršutinę tilto dalį: turėklus, paviršinio vandens nubėgimą.

Šakių seniūnas Daliaus Jasevičius įsitikinęs, kad minėtu tiltu turėtų rūpintis melioratoriai, kad jų apskaitoje turėtų būti toks statinys.

„Reikės pasiaiškinti, kas tuomet tilto savininkas. Juk melioratorių tie upeliai, tilteliai. Mes, seniūnija, tiltų neprižiūrim. Kiek man teko važiuoti per minėtą tiltą, jo važiuojamoji dalis yra tikrai gera“, – kalbėjo seniūnas.

Minėtas tiltas per Oriją yra kone ant ribos „Via Lietuva“ (buvusi Lietuvos automobilių kelių direkcija – red. past.) priklausančio rajoninio kelio Šakiai–Prūseliai ir savivaldybės vietinės reikšmės žvyrkelio Ritiniai–Prūseliai, kurį prižiūri Šakių seniūnija.

Kas minėto tilto per Oriją ties Prūseliais savininkas, visgi pavyko išsiaiškinti. Visus taškus ant „i“ sudėjo savivaldybės Ūkio ir investicijų skyriaus specialistė Aušra Slidziauskienė.

„Dokumentuose yra suformuota vandens pralaida, o ne kažkoks tiltas. Ir jinai priklauso savivaldybės keliui Ritiniai–Prūseliai. Pats kelias įregistruotas, pralaida tampa kelio dalimi. Seniūnas tiesiog turi kreiptis dėl pralaidos remonto“, – aiškino A. Slidziauskienė.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.