Išankstiniame balsavime piliečiai aktyviai reiškė valią

Per pirmas dvi išankstinio balsavimo dienas Šakių savivaldybėje balsavo 921 pilietis, ketvirtadienį ryte prie balsadėžių jau buvo atėję 60 žmonių. D. Pavalkio nuotr.

Antradienį–ketvirtadienį visose šalies savivaldybėse vyko išankstinis balsavimas Prezidento rinkimuose ir referendume dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo ar, paprasčiau kalbant, dėl dvigubos pilietybės. Aktyviai piliečiai balsavo ir Šakiuose.

Kaip informavo Šakių r. rinkimų apygardos pirmininkė Felicita Totoraitienė, pirmąją dieną Šakiuose balsavo 356 rinkėjai, antrąją išankstinio balsavimo dieną prie balsadėžių atėjo jau 565 žmonės. Kai kuriems, kol galės pareikšti pilietinę valią, teko palaukti ir eilėje, tačiau, anot F. Totoraitienės, darbas vyko sklandžiai. ketvirtadienį ryte per porą valandų buvo balsavę jau 60 žmonių. Be šakiečių, daugiausiai balsuojančių iš Vilniaus bei Kauno.

balsavimai isankstiniai prezidento2Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių rinkimų dieną – 2024 m. gegužės 12 d. (pakartotinis balsavimas gegužės 26 d.) – negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turėjo galimybę balsuoti iki rinkimų dienos visose savivaldybėse. D. Pavalkio nuotr.

Jei lygintume aktyvumą su 2019 m. vykusiais prezidento rinkimais, rajone rinkėjų aktyvumas šįkart didesnis. Tuomet per tris dienas buvo balsavę 929 piliečiai, tačiau tada iš anksto buvo galima balsuoti net penkias dienas.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmas dvi išankstinio balsavimo dienas šįkart rinkimuose balsavo per 91 tūkst. rinkėjų arba 3,82 proc. nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus.

Trečiadienį prasidėjo balsavimas globos įstaigose. Pirmiausiai jis organizuotas Kukarskės, Kudirkos Naumiesčio bei Ilguvos globos įstaigose, ketvirtadienį – Šakių globos namuose bei ligoninėje. Stropiausiai balsuota Kudirkos Naumiestyje. Kaip informavo rajono rinkimų apygardos pirmininkė, iš 57 turinčių teisę balsuoti minėtoje globos įstaigoje balsavo 54, Ilguvoje – 27, Kukarskėje – 33 žmonės.

Penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose. Prezidento rinkimai ir referendumas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo vyks sekmadienį, tuomet balsuoti bus galima 1895 vietose visoje Lietuvoje. Dėl Prezidento posto varžosi aštuoni politikai.

balsavimai isankstiniai prezidento3Jei lygintume aktyvumą su 2019 m. vykusiais prezidento rinkimais, rajone rinkėjų aktyvumas šįkart didesnis. D. Pavalkio nuotr.

Iš viso šiuose rinkimuose balsavimo teisę turi 2 mln. 385 tūkst. 234 rinkėjai. Lietuvos rinkimų apylinkių rinkėjų sąrašuose įrašyti 2 mln. 327 tūkst. 624 rinkėjai. Šakių r. yra 22 tūkst. 602 rinkėjai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.