Naujoji programa startuoja: prašymų skaičius pranoko lūkesčius

Pirmasis objektas pagal vadinamą 50/50 prisidėjimo programą – prie Juškų raugyklėlės įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Valdas Juška džiaugiasi, jog pagaliau Gulbinų g. atsirado asfaltas, o prisidedant savomis lėšomis artimiausiu metu asfaltu bus paklota ir aikštelė. D. Pavalkio nuotr.

Ūkio ir investicijų skyriaus vedėjas Martynas Remeikis atviras: prieš startuojant sausį patvirtintai naujai prisidėjimo prie kelių remonto programai, paprastai vadinamai tiesiog 50/50, jis tokio susidomėjimo nesitikėjo. Šiuo metu sudarytoje preliminarioje eilėje yra aštuonių asmenų prašymai, o pirmasis asfaltas, neskaičiuojant jau įrenginėjamos automobilių stovėjimo aikštelės, tikisi vedėjas, bus paklotas dar rugsėjį.

„Šiuo metu turime susiderinę ir pasitvirtinę projektavimo užduotis, turime preliminarią eilę“, – paklaustas, kokioje stadijoje naujoji programa, teigė M. Remeikis ir pridūrė, kad su ūkininkais yra sudarytos preliminarios sutartys, tad jeigu jie sudės parašus, kažkokių kliūčių būti neturėtų.

Klausimas, kokiam skaičiui objektų užteks lėšų, mat šiuo metu savivaldybė šiai priemonei nusimačiusi 163 tūkst. eurų. Programa paremta tuo, kad pusę sumos prisideda ūkininkas ar kitas juridinis subjektas, kitą dalį bei projektavimą ir techninę priežiūrą apmoka savivaldybė.

Pirmasis objektas ir jau prasidėję darbai vyksta Šakiuose, Gulbinų g. prie Juškų raugyklėlės, kur įrenginėjama sustojimo aikštelė, jau sudėti ir bordiūrai, tad netrukus bus paklotas ir asfaltas. Tai mažiausias iš visų objektų, tačiau vietiniam verslui itin reikšmingas.

Juolab kad neseniai Gulbinų g. atsirado ir asfaltas, tad Juškai nedvejodami sutiko iš dalies prisidėti savo lėšomis ir greta išasfaltuoti ir automobilių stovėjimo aikštelę, kuri buvo įrengta praplatinus kelią.

„Kai suvažiuoja visi darbuotojai, tai būna net ir netelpa“, – rodydamas asfalto laukiančią aikštelę rodo Valdas Juška.

Jis dabar jau su šypsena prisimena laikus, kai žmonės skambindavo ir klausdavo, ar eina privažiuoti, ir tekdavo pripažinti, jog raugyklėlė susisiekimo atžvilgiu būdavo gūdžiame užkampyje, tad dabar čia it Giedručių autostrada.
Toliau preliminariame sąraše Griškabūdžio ŽŪB prašymas dėl 500 m kelio atkarpos Skrynupių g. Griškabūdyje, ūkininko Antano Blockio iniciatyva dėl maždaug 800 m Lauko g. Briedžių k. (Šakių sen.), dviejų ūkininkų – Juozo Antanavičiaus ir Valentino Kamaičio – prašymas dėl kelio Pavilktinių ir Skardupių kaimuose (Sintautų sen.), Juozo Matijošaičio – dėl Siesarties g. Duobiškių k. (Šakių sen.) bei Martyno Mockaičio – dėl kelio ruožo V. Kudirkos g. Šakiuose.

Anot vedėjo, jeigu prie aikštelės įrengimo Šakiuose ūkininkui gali tekti pridėti keletą tūkstančių eurų, tai stambesni objektai pareikalaus ir didesnių investicijų. Vienu iš tokių objektų įvardija per du kaimus einantį kelią, dėl kurio kreipėsi du minėti ūkininkai. Preliminariai skaičiuojama, kad ilgesnių gatvių kapitalinis remontas ir asfaltavimas gali atsieiti ir iki maždaug 300 tūkst. eurų, tad ūkininkams tektų prisidėti apie 120–150 tūkst. eurų, priklausomai nuo to, už kiek pavyks nupirkti darbus.

„Sunku patikėti, kad tiek daug iniciatyvų. Tikrai nesitikėjau. Pradžioj maniau, kad jeigu sulauksime dviejų–trijų, bus gerai, tad jeigu dar viskas ir pasidarys, tai negaila ir įdėto darbo“, – kalbėjo M. Remeikis.

Jis viliasi, kad keliai Griškabūdyje bei Briedžiuose galėtų būti išasfaltuoti rugsėjo–spalio mėnesiais. Tolimesni darbai, kaip patikslino pašnekovas, priklausys nuo finansinių galimybių ir bendros situacijos. Penktadienį, t. y. šiandien, preliminarią eilę turi patvirtinti ir specialiai sudaryta komisija.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.