Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šakių Viltis“ ataskaitinio susirinkimo metu apžvelgtos praeitų metų veiklos, dėkota ir organizacijos pirmininkei Romai Dėdynienei už rajono asmenų su negalia telkimą toms veikloms.
„Šakių Viltis“ vienija 117 narių, į ataskaitinį susirinkimą atvyko daugiau nei pusė. Susitikimo pradžioje R. Dėdynienė paminėjo, kad organizacijos nariais yra ne tik asmenys su negalia, bet ir jų šeimos nariai.
R. Dėdynienė vardijo, kad yra ir Šakių rajono savivaldybės neįgaliųjų reikalų koordinacinės tarybos pirmininkė, priklauso Nevyriausybinių organizacijų tarybai, ne vienai rajone esančiai komisijai, kurios sprendžia socialinius, būsto neįgaliesiems pritaikymo klausimus, nuo pernai yra Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos (LSIŽGB) „Viltis“ tarybos narė, todėl dalyvavo gausybėje vykusių posėdžių ir prisidėjo prie asmenų su negalia problemų sprendimo šalyje. Pirmininkė taip pat paminėjo, kad pernai tiek ji pati, tiek organizacijos nariai dalyvavo įvairiuose mokymuose, seminaruose, tokiuose kaip teisinio raštingumo mokymai, akreditacijos klausimai ir pan. R. Dėdynienė pasidžiaugė, kad Šakių dienos užimtumo centras dalyvavo Viliūnuose (Panevėžio r.) vykusioje kiemų šventėje, taip pat neįgaliųjų žmonių dienos renginyje „AŠ ESU!“ Kaune. Šiemet spalio 17d. šis renginys numatomas surengti ir Šakiuose.
Pernai rudenį „Šakių Viltis“ organizavo asmenims su protine negalia sporto varžytuves, gruodį Šakių kultūros centre surengta rankdarbių paroda, skirta Tarptautinei asmenų su negalia dienai paminėti. R. Dėdynienė akcentavo, kad daug buvo keliauta – pernai aplankyti pasienio miesteliai, taip pat Ilzenbergo dvaras (Rokiškio r.), stovyklavo prie jūros Šventojoje, vyko ir į poilsinę kelionę Palangoje.
R. Dėdynienė taip pat pasidžiaugė, kad organizacija gražiai bendradarbiauja su rajono kultūros, sporto, ugdymo įstaigomis. Teikdama ataskaitą pirmininkė pasakojo, kiek ir kokios labdaros buvo gauta iš respublikinės „Vilties“, kurią išdalino dienos centrams. R. Dėdynienė užsiminė, kad, įsikūrus buvusiame Šakių „Žiburio“ gimnazijos pastate, deja, liko be interneto, todėl šią paslaugą teko pirktis iš savo lėšų.
„Jau susitariau su Šakių kultūros centru, kad Tarptautinę asmenų su negalia dieną minėsime ir šiemet – gruodžio pradžioje rengsime rankdarbių parodą, – atskleidė planus R. Dėdynienė. – Vykdysime ir šiemet tas pačias veiklas, ką darėme ir pernai.“
Finansinę organizacijos ataskaitą pateikusi Vida Jarašiūnienė paminėjo, kad pernai „Šakių Viltis“ vykdė du projektus, o už gautas lėšas teikė paslaugas, stovyklavo, treniravosi, lankė baseiną ir pan.
Aktyvia bendrijos veikla pasidžiaugė ir savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Pilypaitytė.
„Mes turime suprasti, kad kiekvienas žmogus yra labai mums svarbus. Kad mūsų meilės ir šilumos reikia kiekvienam. Tai, ką jūs darote, jūsų organizacijos vadovė, kuri jungia negalią turinčius žmones, tie žmonės, kurie dirba su jumis, tai, manau, galima prilyginti žygdarbiui, – kalbėjo vicemeras. – Į mokyklas grįžta įtraukusis ugdymas, bet jau girdime, kad miestų mokyklose specialių ugdymo poreikių turinčių vaikų nepageidauja. Kaip bus, kai Šakiuose pradėsim statyti grupinio gyvenimo namus? Tačiau Gelgaudiškyje – jokio pasipriešinimo. Reikia, kad visi mes, bendruomenė, galvotume, kad visi turime išsitekti.“
Iš Vilniaus atvykusi LSIŽGB „Viltis“ vadovė Ramunė Lebedytė-Undzėnienė neslėpė džiaugsmo išgirdusi, kiek šakiečiai per metus gerų darbų padaro.
„Čia renginys, jau kitą dieną ekskursija. Čia mokymai, baseinas. Čia sportas, čia dainos... Kokią jūs, jūsų šeimos nariai turtingą kasdienybę turite! Todėl noriu padėkoti R. Dėdynienei, kad tiek metų kartu su jumis, kad randa laiko dalyvauti ir respublikinės bendrijos „Viltis“ tarybos veikloje, atstovauja jūsų interesams įvairiose rajono komisijose. Stebiuosi, kad tų naujų idėjų vis dar turi. Mes jūsų dar nepaleisim. Jūsų reikia visiems viltiečiams“, – kalbėjo R. Lebedytė-Undzėnienė.