Ketina grįžti į Seimą


Po nesėkmingos prieš jį surengtos apkaltos 2018 m. pavasarį Seimo nario mandato atsisakęs kraštietis Mindaugas Bastys dalyvaus spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Jis bus keliamas Sūduvos šiaurinėje apygardoje.

Kaip skelbia portalas Delfi.lt, M. Bastys patvirtino, jog kandidatuoti jis sutiko koaliciniame sąraše „Taikos koalicija“. Pastaroji sudaryta iš trijų koalicinę sutartį pasirašiusių politinių jėgų – Darbo partijos, į kurią neseniai sugrįžo ilgametis lyderis Viktor Uspaskich, Mindaugo Puidoko Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos bei Irenos Stražinskaitės-Glinskienės vedamos Žemaičių partijos.

bastys mMindaugas Bastys. D. Pavalkio nuotr.

Mindaugas Bastys į Seimą buvo išrinktas 2000, 2008, 2012, 2016 metais. 2018 m. kovo 13 d. žlugo M. Basčio, kaltinto ryšiais su Lietuvai priešiškos valstybės agentais, apkalta. Už apkaltą balsavo 72 parlamentarai, prieš buvo 21, susilaikė 24, 11 biuletenių buvo sugadinta. Prieš tai Konstitucinis Teismas politiką pripažino šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius parlamentaro priesaiką, kai jis nuslėpė savo ryšius su buvusiu KGB pareigūnu Piotru Vojeika.

M. Bastys į Seimą mėgino grįžti dar tų pačių metų rudenį. Po skandalo palikęs Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP), jis save išsikėlė pats. Tiesa, toks jo sprendimas sukėlė dalies visuomenės pasipiktinimą. Štai anuomet Laisvės televizijos organizuotų debatų metu kraštietis komikas Paulius Ambrazevičius į mikrofoną viešai rėžė – „Jūs esat bailys, melagis ir kurva.“

Vis tik pirmajame ture M. Bastys aplenkė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) keltą Giedrių Surplį, LSPD kandidatą Paulių Visocką, save išsikėlusį Mindaugą Tarnauską ir Darbo partijos keltą Vigilijų Jukną, tad antrajame ture susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidate Irena Haase. Kelialapį į Seimą gavo pastaroji, surinkusi 5 tūkst. 123 balsus, tuo metu M. Bastys gavo 2 tūkst. 984 balsus.

Anot Sūduvos šiaurinės apygardos rinkimų komisijos pirmininkės Felicitos Totoraitienės, iš viso apygardoje kovos septyni vienmandatininkai: M. Bastys (Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija), Inga Kupčiūtė (Liberalų sąjūdis), Loreta Suodaitienė (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“), Darius Jakavičius (LSDP), Giedrius Surplys (LVŽS), Irena Haase (TS-LKD) ir Mantas Aleksa (Laisvės partija).

Vyriausioji rinkimų komisija informuoja, kad dalyvauti spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose registruota 19 politinių partijų. Savarankiškais politinės kampanijos dalyviais taip pat registruoti 179 partijų iškelti kandidatai ir 18 save išsikėlusių kandidatų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kokio Popiežiaus reikia Bažnyčiai ir pasauliui?

klausimelis 04 25Benita iš Kudirkos Naumiesčio:

Norėčiau įpėdiniu matyti lietuvį kardinolą Makricką. Popiežius Pranciškus man išliks atmintyje kaip labai žmogiškas, šiltas, bendraujantis su visais, ypač jaunimu. Matome, kaip visas pasaulis gedi iškeliavusio Popiežiaus. Žmonės stovi po kelias valandas, kad galėtų atsisveikinti. Amerikoje nuleidžiamos iki pusės stiebo vėliavos ir taip pagerbiamas Popiežius Pranciškus. 

klausimelis 04 25 2

Birutė iš Griškabūdžio:

Taiką nešančio. Supratingo. Besigilinančio ir į nūdieną, politiką. Telkiančio, kad mažiau būtų susiskaldymo ir pačioje Bažnyčioje. Manau, aukščiausias Bažnyčios vadovas, gali daryti įtaką politikų sprendimams. Ir Popiežiaus rinkimuose, manau, yra visokių povandeninių srovių. Be abejo, norėtųsi tarp kandidatų matyti ir lietuvį. Ką išrinks, tą priimsime. Ne mums spręsti. Popiežių Pranciškų prisimenu, kaip labai šviesų žmogų, nuolat besišypsantį. Neeilinis žmogus buvo.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.