Voverių biblioteka liko be vandens

voveriaiAsta GVILDIENĖ

Spalio 11 dieną įvyko rajono savivaldybės mero Juozo Bertašiaus ir jo pavaduotojo Algimanto Damijonaičio susitikimas su Voverių  bendruomenės centro „Jotija“ pirmininke Elena Pocevičiene, seniūnaičiu Juliumi Stake, Šakių viešpsios bibliotekos direktorė Regina Ūsiene ir bibliotekininke Dalia Tamašauskiene, kurį inicijavo Kidulių seniūnas Juozas Valaitis.

Nuotr. Susitikimo su rajono savivaldybės vadovais metu Voverių bendruomenė ir Kidulių seniūnas sprendė apmokėjimo už elektrą klausimus.


Nesutarimai kilo dėl apmokėjimo už sunaudotą elektros energijos kiekį pastate, kuriame įsikūrusi bendruomenė, medicinos punktas ir biblioteka. Kidulių seniūnas pareikalavo, kad bendruomenė pati susimokėtų už elektros energiją, tačiau ši tai daryti atsisakė, nes dar iki šiol buvo nesutvarkyta  atskira medicinos punkto, bibliotekos ir bendruomenės patalpų apskaita.
 
Susitikime su rajono savivaldybės vadovais buvo aptarta susiklosčiusi situacija ir nuspręsta, kad Kidulių seniūnas  apmokės paskutinę sąskaitą už elektrą, sunaudotą iki šios dienos, o sutvarkius atskiras elektros apskaitas, ir medicinos punktas, ir biblioteka, ir bendruomenė – visi mokėsis pagal skaitliukų parodymus atskirai.

Rajono savivaldybės vicemero A. Damijonaičio nuomone toks atsiskaitymas už sunaudotą elektrą būtų teisingiausias, nes prasideda šildymo sezonas, o patalpos apšildomos šiame pastate elektra - kiek kiekvienas susinaudos, tiek ir susimokės. Kad kaštai būtų mažesni, patalpos bus kiek įmanoma apšiltintos, bibliotekoje ir benduomenės naudojamose patalpose bus pakeisti langai, padaryti atskiri elektros įvadai ir pastatyti atskiri skaitliukai. Rajono savivaldybės meras J.Bertašius pažadėjo, kad viskas bus padaryta laiku, tačiau ne taip greitai, kaip norėtųsi, nes plastikinių langų pagaminimas ir įdėjimas gali užtrukti apie mėnesį. Bendruomenė savo patalpose sumažins vandens cirkuliacijos ratą vamzdynais, o nenaudojamose patalpose šildymą iš viso atjungs – taip tikimasi sutaupyti elektros energijos ir apsaugoti vamzdynus nuo užšalimo.

Lyg ir išspręsti nesutarimai dėl elektros apmokėjimo, lyg ir svetimų žmonių čia nėra – visi turėtų suglaudę pečius vieni kitiems pagelbėti, palaikyti, tačiau šaltukas tebetvyro. Atjungus kai kuriuos vamzdynus nenaudojamose patalpose, bibliotekos patalpos lieka be vandens.

Kyla klausimas, ar biblioteka  ne ta pati bendruomenė? Būtų lyg ir bendruomenė, nes ji tarnauja bendruomenei. Kokiame amžiuje mes gyvename, jei vandens, nors ir nedideliems bibliotekos poreikiams, reikia vežtis iš namų? Bendruomenės centro pirmininkė E.Pocevičienė prašo bibliotekos direktorės R. Ūsienės peržiūrėti bibliotekos darbo laiką, kad ši dirbtų ilgiau, tačiau visai lieka abejinga prašymui nepalikti bibliotekos be vandens. „Vamzdynus reikia atjungti žiemai“, - kaip kirviu nukerta seniūnaitis J.Stakė. Ir stoja mirtina tyla. Žmonės išsiskirstė neišlaikę tvyrančios įtampos.

Pasak bibliotekos vedėjos, ji nesutinka tamsiuoju metų laiku prailginti darbo laiką, dėl bibliotekininkės saugumo šiais neramiais laikais nereikia rizikuoti, bet ji siūlo paslaugas bendruomenei šeštadieniais. Kaip informavo bibliotekininkė D.Tamašauskienė, tai pats geriausias sprendimas ir ji sutinka dirbti poilsio dieną, kad vaikai,  ruošdami namų darbus, galėtų pasinaudoti kompiuteriais. Darbo dienomis vaikai iš bibliotekos į namus išsiskirsto iki 17 valandos, vėliau bibliotekos patalpos jau būna tuščios, tad lyg ir nėra prasmės dirbti ilgiau.

Iš tiesų, sunkus šis nesusikalbėjimas abiems pusėms, tačiau reikia kažkaip išspręsti šį klausimą. Ne tas laikmetis, kad gyventume be vandens, kai neįsivaizduojame savo gyvenimo be kompiuterio ar mobiliojo telefono.

Mero pavaduotojo A. Damijonaičio manymu, viena pusė pasikarščiavo, o kita – labai jautriai sureagavo. Jis pažadėjo, kad artimiausiu metu bus išsiaiškinta kaip pajungti bibliotekai vandenį. Gal užteks iš medicinos punkto per grindis padaryti įvadą, juk viskas įmanoma.

Tikėkimės, kad šio klausimo sprendimas nebus vilkinamas ir bibliotekos darbuotojoms nereikės žiemą iš namų vežiotis vandenį, o pačioje bendruomenėje paprastas žmogiškumas nugalės abejingumą – turime rūpintis vieni kitais.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar ryžtumėtės donorystei?

klausimelis 10 04Regina iš Šakių:

Vieną kartą esu davusi kraujo. Mano artimoje aplinkoje nėra aukojusių organų. Organų donorai, manau, yra drąsūs, gyvybę gelbstintys žmonės. Negalvojau, kad pati galėčiau tapti organų donore, manau, organai mano jau per seni. Kur įsigyti donoro kortelę, deja, nežinau. 

klausimelis 10 04 2

Gražina iš Šakių:

Donorystė – kilnus būdas padėti kitam. Be abejo, yra reikalinga. Yra žmonių, kurie nesiryžta donorystei. Kad galbūt donoro organai išgelbėjo kažkieno gyvybę, tokio atvejo mano artimoje aplinkoje nebuvo. Esu prieš maždaug 30 metų davusi kraujo. Jei šiandien būtų pačios sveikesni organai, sutikčiau tapti donore. Kaip įsigyti donoro kortelę? Greičiausiai kreipčiausi į savo šeimos gydytoją.

dzingulevicius geras
 
ambrozija350px
 
chrebtovas 10 26

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.