Aiškinosi katilų, kūrenamų šiaudais, galimybes

kaminaiAsta GVILDIENĖ

Kaip informavo UAB „Šakių šilumos tinklai“ generalinis direktorius Laimutis Kasparavičius, šiemet niekas neskubėjo šildytis. Nors savivaldybės administracijos direktorius Juozas Podžiukaitis pasirašė įsakymą 2010 – 2011 metų šildymo sezoną pradėti nuo spalio 12 dienos, trys Šakių miesto namų bendrijos parašė prašymus, atsisakydamos pajungti šildymą. Tačiau po kelių dienų, orams gerokai atvėsus, ir jos persigalvojo – tad šiluma tiekiama visiems jos vartotojams tiek Šakiuose, tiek Gelgaudiškyje.

Nuotr. Gelgaudiškio katilinėje per metus pagaminama apie 4000 MWh šilumos, kuriai pagaminti sunaudojama 1500 – 1800 tonų šiaudų.  

Gelgaudiškio katilinėje, kurios katilai kūrenami šiaudais, per metus pagaminama apie 4000 MWh šilumos. Tokiam šilumos kiekiui pagaminti sunaudojama 1500 – 1800 tonų šiaudų. Šis kiekis dar labai priklauso nuo šiaudų kokybės, ypač nuo  jų drėgnumo. UAB „Šakių šilumos tinklai“ generalinis direktorius įsitikinęs, kad pagal katilų gamintojo nurodytas technines galimybes, sudegindami vieną toną šiaudų, turėtume pagaminti daugiau šilumos ir taip sutaupyti kuro.
 
L.Kasparavičius ilgą laiką nedavė ramybės katilų, kūrenamų šiaudais, gamintojui AB „Umega“ iš Utenos, iš kurių UAB „Šakių šilumos tinklai“ juos ir įsigijo. Kadangi šie negalėjo atsakyti, kodėl šiaudai visiškai nesudega ir kodėl iš vienos tonos neišgaunama tiek šilumos, kiek nurodyta charakteristikose, jie išsikvietė Danijos firmos, pagal kurios patentą gaminami tokie katilai, atstovą Hans Thellesen.

AB „Umega“ projektų vadovas Jonas Zukas kartu su Hans Thellesen spalio 19 dieną atvyko į UAB „Šakių šilumos tinklai“ ir kartu su generaliniu direktoriumi L.Kasparavičiumi Gelgaudiškio katilinėje praleido visą antradienį, ieškodami atsakymų į iškilusius klausimus: analizavo katilų, kūrenamų šiaudais,  degimo procesą, tikrino parametrus, nurodytus katilų charakteristikose ir t.t.

Pasak UAB „Šakių šilumos tinklai“ generalinio direktoriaus L. Kasparavičiaus, ne su visomis svečio iš Danijos ir projektų vadovo iš Utenos išvadomis jis sutinka, o patikrinti jų teisingumą galima praktiškai tik stebint šiaudų degimo procesą ir rodomus parametrus. Jis ieško būdų, kaip maksimaliai išnaudoti Gelgaudiškio katilinės katilų, kūrenamų šiaudais, efektyvumą. Kadangi daugiau nieko L.Kasparavičius komentuoti negalėjo, dėl labai suprantamų priežasčių – skaitytojai techninės kalbos katilų charakteristikose nesupras, todėl tikimės išsamesnę informaciją gauti ir pateikti artimiausiu metu.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.