Pagerintas 24 valandų dviračių maratono rekordas

vejas-sakiaiLiepos 4-5 d. Šakių rajone vyko ketvirtasis 24 valandų plento dviračių maratonas. Iš visos Lietuvos net 67 dviratininkai pasiryžo išbandyti save važiuodami maršrutu Lukšiai-Kriūkai-Pavilkijys-Lekėčiai-Lukšiai, kurio ilgis 62,5 km. Tarp dalyvių – puikiai pasirodę penki dviračių sporto komandos „Vėjas-Šakiai“ nariai ir penki mūsų rajono dviračių sporto aistruoliai.
 
Nuotr. Dviračių sporto komandos „Vėjas - Šakiai“ narys Marius Pavalkis (dešinėje) ne tik pateko į 555 Garbės klubą, bet ir 46 kilometrais pagerino maratono rekordą.
 
Šiemet dviratininkai  startavo nuo Zyplių dvaro. Kadangi tai nevaržybinis maratonas – nebuvo laimėjusiųjų ir pralaimėjusiųjų, nereikėjo skubėti ir lenktyniauti, buvo galima sustoti pailsėti, pavalgyti ar pašalinti atsiradusius dviračių gedimus. Įveikus kiekvieną trasos ratą (62,5 km) buvo fiksuojamas nuvažiuotas atstumas.

Geriausiai maratone sekėsi Mariui Pavalkiui, kuris per 24 val. (gryno mynimo laikas – apie 18 val.) nuvažiavo  9 ratus, t.y. įveikė 581 km. Vidutinis dviratininko greitis 33,5 km/h. Jis pateko į dviratininkų, numynusių 555 km, trejetuką, kurie buvo įrašyti į Garbės klubą ir apdovanoti specialiomis taurėmis. Po ketverių metų jis 46 kilometrais pagerino Dominykui Sutkui priklausantį per pirmąjį maratoną užfiksuotą geriausią rezultatą (535 km).

„Lengva nebuvo. Tačiau buvau užsibrėžęs tikslą – nuvažiuoti devynis, o jei pasiseks, ir dešimt ratų. Tad savo tikslą pasiekiau, – tvirtino M. Pavalkis. – Sunkiausia buvo paryčiais, kai labai ėmė miegas. Ateityje tikiuosi pagerinti savo rezultatą.“

Maratono dalyviai - moterys, nuvažiavusios 120 km ir daugiau, bei vyrai, numynę 180 km ir daugiau, - buvo apdovanoti atminimo medaliais. Tarp jų – keturi dviračių sporto komandos „Vėjas-Šakiai“ nariai: Agnė Pečiulytė (303 km), Darius Pavalkis (250 km), Rokas Pečiulis (400 km), ir Marius Pavalkis (581 km). Mūsų rajono dviračių sporto aistruoliai taip pat pasirodė puikiai. Saulius Arštikaitis numynė 312,5 km, vyriausias maratono dalyvis Gediminas Dovydaitis įveikė 250 km atstumą, Vaidotas Giedraitis nuvažiavo 212,5 km bei Ramunė Šapolaitė - 125 km.

Specialiomis maratono taurėmis buvo apdovanota vienintelė moteris Laura Hiijame-Baldauskienė, įveikusi 400 km atstumą, ir septyni vyrai, numynę po 500 km ir daugiau.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.