Šachmatų turnyras J. Pėžaičio atminimui

Kovo 5d. naumiestiečiai, prisimindami šachmatų čempioną Juozą Pėžaitį, surengė šachmatų turnyrą. Tai jau 12-as tradiciniu tapęs šachmatų turnyras, kuris įvyko Kudirkos Naumiesčio dienos centre. Jame dalyvavo aštuoniolika dalyvių.

Kaip visuomet, prieš turnyro pradžią buvo aplankytas J. Pėžaičio kapas. Dienos centro patalpose visus susirinkusius pasveikino pagrindinis varžybų organizatorius Zenonas Šliuževičius ir bendruomenės centro „Santaka“ primininkas Edvardas Belevičius.
 
J. Pėžaičio dukra Danguolė šachmatų mėgėjams priminė tėčio aistrą šachmatams. Remdamasi vieno patyrusio šachmatų žinovo mintimis, ji atskleidė pagrindinius dalykus, kurie padeda, siekiant gerų rezultatų: tai tvirtas žaidėjo būdas, specialus pasiruošimas, ištverminga ir darbinga nervų sistema. Dar reikalingas talentas ir darbštumas. Pabrėžė, kad šio žaidimo mėgėjams yra svarbu, jog partija būtų graži: reikia mokėti oriai ir laimėti, ir pralaimėti. Prie šachmatų lentos panašios pozicijos retai pasikartoja, tad privaloma nuolat ieškoti gero sprendimo.

„Tačiau kartais apsirinka netgi ir stipriausieji šachmatininkai. Reikia kantrybės, nuoseklumo, reikia turtinti savo vaizduotę, kad atsirastų noras dar geriau žaisti“, – kalbėjo ji.

Prieš pat turnyro pradžią teisėjas Alvydas Grinkevičius priminė žaidimo taisykles ir šachmatininkai sėdo prie žaidimo lentų. Kaip ir kasmet, žaidime dalyvavo J. Pėžaičio anūkai – Tomas ir Povilas, varžėsi svečiai iš Šakių, Gelgaudiškio, Marijampolės, Lazdijų rajonų. Iš Kudirkos Naumiesčio dalyvavo aštuoni žaidėjai.

Po įtemptų varžybų pirmos vietos nugalėtojui skirtas prizas – taurė iškeliavo į Išdagus. Ją iškovojo Dainius Kalesinskas, kuris surinko 7,5 taško iš 9 galimų.

Antrąją vietą užėmė Alius Mažeika (Lazdijai). Trečiąją vietą pelnė Arvydas Minkevičius (Lazdijai). Iš naumiestiečių geriausiai sekėsi Kęstučiui Kareivai. Šį kartą visi žaidėjai laimėjo po vieną partiją, tarp jų ir jauniausioji dalyvė – dešimtmetė naumiestietė Rugilė Oginskaitė.

Pagrindinį prizą įsteigė Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centras, o jau tradiciškai po maišelį sėklinių bulvių visiems dalyviams skyrė UAB „Šaka“.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.