Čempiono taurė – Seimo nario rankose

sachmataiPraėjusį savaitgalį jau šeštąjį kartą šachmatų aistruoliai rinkosi į tradicinį turnyrą kriūkiečiui Juozui Basčiui atminti. Turnyre dalyvavo 25 dalyviai iš įvairių rajono bei šalies vietovių.

Nuotr. Prie šachmatų lentos – turnyro nugalėtojas Julius Sabatauskas (kairėje) ir antros vietos laimėtojas Laimutis Kasparavičius.

Šiais metais turnyras pirmą kartą užregistruotas FIDE (Tarptautinėje šachmatų federacijoje). Žaidėjams tai suteikia galimybę įgyti tarptautinius reitingus, o juos jau turintiems – padidinti. Varžyboms teisėjavo respublikinės kategorijos vyr. teisėjas Audrius Balanda iš Vilkaviškio.

Iš viso prie šachmatų lentų sėdo 25 įvairaus amžiaus dalyviai iš Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Šakių rajono.
 
Čempiono taurę iškovojo pirmą kartą šiame turnyre dalyvavęs alytiškis Seimo narys Julius Sabatauskas. Antrą vietą užėmė nuolatinis čempionato dalyvis šakietis Laimutis Kasparavičius, trečią vietą laimėjo Vincas Marcinkevičius iš Gelgaudiškio.

Moterų grupėje pirmąja vieta apdovanota vienintelė dalyvė, šakietė Jolanta Kažemėkaitienė.

Vaikų iki 12 m. amžiaus grupėje pirmą vietą iškovojo Rokas Kažemėkaitis, antrą vietą užėmė Joris Lebedžinskas. Abu jie – šakiečiai.

Jaunių grupėje geriausiai sekėsi jurbarkiečiui Erikui Pranskaičiui. Tarp senjorų geriausiai sužaidė Petras Virbauskas iš Pajotijo, antras liko Dainius Kalesinskas iš Išdagų, trečią vietą iškovojo šakietis Alvydas Grinkevičius.

Šachmatų turnyrus tėvui atminti organizuoja Seimo narys Mindaugas Bastys.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.