„Pasienio fiestai“ akompanuos istorinių automobilių ralis

Istorinių automobilių ralis startuos birželio 7 d. 18 val. Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje. Organiztorių nuotr.

Istorinių automobilių vairuotojai ir vėl neaplenks jau daugiau nei du dešimtmečius, nuo pat 2004-ųjų, Lazdijus drebinančio didžiausio rajone renginio, kasmet sulaukiančio gausaus lankytojų būrio ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių.

Tradicinė „Pasienio fiesta“, šiemet rengiama birželio 7–8 dienomis ir kurios įvairialypę renginių programą praturtins dar vienas skambus akordas – VšĮ „Saugus ratas“ rengiamas istorinių automobilių ralis, vyksiantis irgi dvi dienas.

Istorinių automobilių ralis startuos birželio 7 d. 18 val. Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje, kur kartu su „Pasienio fiestos“ muzikantais ir šokėjais, senovinės technikos mylėtojai džiugins žiūrovus dalyvaudami šventiniame parade.

Šeštadienį ralistai dar sugrįš į Lazdijus, kur miesto parke stebės šventę vainikuosiantį koncertą ir, žinoma, išsidalys apdovanojimus.

O iki geidžiamų prizų istorinės technikos mylėtojų dar lauks dviejų dienų beveik 300 km žygis vaizdingiausiais Lietuvos ir Lenkijos keliais.

Didesnė maršruto dalis – apie 163 km – šeštadienio pavakarę, kai palikę Lazdijuose šurmuliuojančią „Pasienio fiestą“ ralio dalyviai su specialiomis užduotimis per Seinus, Punską ir kitus miestelius patrauks Alytaus rajono link, kur jų lauks nakvynė Dapkiškių dvare ir svetingas jo šeimininkas Valdas Statulevičius.

pasienio fiesta2Organizatorių nuotr.

Birželio 8-osios rytas ralio dalyviams prasidės dzūkų mariomis vadinamo, trečio pagal dydį Lietuvoje Dusios ežero vaizdais, kuriais, tiesa, nebus daug laiko gėrėtis. Mat netrukus, 10.30 val., jų lauks įdomios ir galbūt nemenkos įtakos dalyvių turnyrinei lentelei turėsiančios slalomo varžybos, kuriose istoriniai automobiliai atrodo itin egzotiškai.

Per Veisiejus į Lazdijus šeštadienį planuojama sugrįžti 17 val.

Kaip praneša organizatoriai pranešime spaudai, istorinių automobilių ralis – tai anaiptol ne didžiuliai greičiai ar posūkiuose nuo apkrovų cypiančios padangos.

„Istorinių automobilių ralis – tai visų pirma ne pirmos jaunystės, daug šilto ir šalto mačiusios, auksinių rankų meistrų naujam gyvenimui prikeltos, žvilgančios lyg ką tik nuriedėjusios nuo konvejerių technikos grožis“, - yra sakęs kadaise įspūdingą tokių automobilių kolekciją turėjęs tituluočiausias šalies sportininkas Stasys Brundza.

pasienio fiesta Krakausku PontiackOrganizatorių nuotr.

Ieškantys būtent šio grožio tikrai nenusivils apsilankę „Saugaus rato“ rengiamo ralio parade ar finiše miesto parke, o ir nespėję čia – paprasčiausiai stebėdami šalikelėje pro šalį plaukiančią tarsi upė įspūdingų automobilių koloną.

Ralį puoš ne vien automobiliai, o ir juos vairuojantys. „Pasienio fiestoje“ žiūrovai regės net du ekipažus, kurie dalyvavo ir šiemetiniame Monte Karlo istorinių automobilių ralyje.

Monte Karlo serpantinus sėkmingai įveikusį ir itin didelio žiūrovų dėmesio susilaukusį unikalų 1978 m gamybos SAAB 96 V4 vairuos Tadas Vitkevičius, šio ralio bacila užsikrėtęs debiutiniame, prieš penkerius metus „Saugaus rato“ organizuotame istorinių automobilių ralyje, kurio maršrutas iš Vilkaviškio per Lenkiją driekėsi iki Veisiejų.

„Mūsų ekipažui labai patiko renginio formatas, puiki jo organizacija ir vyravusi itin draugiška atmosfera, todėl po debiutinių lenktynių gailėjomės tik vieno – per vėlai jį atradę“, – prisiminė T. Vitkevičius, puoselėjantis viltis, jog ir netrukus laukiančios lenktynės nebus prastesnės.

Tąsyk, o ir vėliau Tadas įvairiose lenktynėse vairavo žiūrovų itin pamiltą 1969 m. gamybos ZAZ 965. Tačiau ir dabar „kupriukas“ neliks užrakintas garaže, nes T. Vitkevičius jį patikėjo šeimyniniam Laimono ir Dainoros Malakauskų duetui.

Beje, šiemet Tadas debiutuoja su daugelio tokių ralių dalyviu šturmanu Vėjūnu Toleikiu.

Lazdijų gyventojai ir visi šventės dalyviai išvys ir dar vieną Monte Karlo ralyje šiemet debiutavusį šalies lenktynininką Andrių Vaitekūną. Jis į „Pasienio fiestą“ atvairuos tą patį, ribotos serijos vokiečių gamybos „Volkswagen Karmann Ghia Coupe“.

Vaitekunas MonakasOrganizatorių nuotr.

A. Vaitekūnui naviguos Domantas Kaminskas, kuris kartu su Andriumi jau neblogai pažįstamas šių ralių gerbėjams.

Švedijos automobilių gamintojų pasididžiavimą, 1960 m laidos „Volvo Amazon“, pristatys Rolandas ir Jokūbas Setkauskai, Saulius Kanišauskas su Mariumi Beniuliu demonstruos amerikiečių kultinį „Chevrolet Blazer K5“, nuolatiniai šių ralių dalyviai iš Utenos Andželika ir Vaidas Jurkos – „Mercedes Benz W124“, o Saulius Pauliukas su Ugne Bižaite-Pauliukiene – „Porsche 944 S2“.

Automobilių sporto gerbėjai gerai pažįsta tikrą bekelės vilką Merkį Saukevičių, kuris debiutuoja istorinių automobilių ralyje. Tiesa, šįsyk ne prie vairo, o navigatoriaus vietoje.

Kartu su M. Saukevičiumi važiuos dar vienas ralio debiutantas, įspūdingą 1993 m. gamybos „Youngtimer“ „Mercedes Benz SEL W140 V12“, kurio ratus suka net dvylikos cilindrų benzininis variklis, vairuojantis Mantas Bernickis.

Vitkeviciaus SAAB MonakeOrganizatorių nuotr.

„Tik neklauskite ką debiutantai veiks slalomuose su „banginiu“? Mantas žadėjo neužsivesti, neišjunginėti traukos kontrolės ir nemėginti V12 potencialo”, – vylėsi M. Saukevičius.

Nors dalyvių registracija dar nesibaigė, tačiau tikra uoga ant visos istorinių automobilių ralio kolonos neabejotinai taps bemaž šimtametis senolis, 1931 m. gamybos „Pontiac“, kurį vairuos šeimyninis Valdo ir Edvino Krakauskų ekipažas iš Lenkijos, Punsko miesto.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.