Mobilioji savivaldybės brigada važiuos kasdien

Epidemiologinė situacija prastėja tiek šalyje, tiek rajone, Covid-19 žemėlapyje Šakių rajonas atsidūrė raudonoje C1 zonoje. Džiugina tai, kad gyventojai aktyviai naudojasi mobilios vakcinavimo brigados paslaugomis ir skiepijasi. Nuo ateinančio pirmadienio mobili vakcinavimo brigada į seniūnijas, miestelius vyks kasdien.
 
Per tris dienas nuo pirmadienio iki trečiadienio nustatyti 9 susirgimai. Kaip informavo rajono ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis, rugpjūčio 5 d. duomenimis, rajone sirgo 26 žmonės, dienos vidurkis – du susirgimai.
Ketvirtadienio duomenimis, rajone 100 tūkst. gyventojų teko 111 atvejų, (Lietuvoje – 148 atvejai).

„Turėjome vieną protrūkį filmavimo aikštelėje Ilguvoje, keturiems asmenims buvo nustatytas teigiamas testas, dešimt žmonių turėjo izoliuotis, tiesa, tai ne mūsų rajono gyventojai“, – informavo R. Juškaitis.

Iki ketvirtadienio buvo padaryti 464 testai, 3,9 proc. iš jų teigiami. Mobiliam punkte per dieną atliekami 73 testai. Kaip patikslino R. Juškaitis, yra laisvų PGR ir antikūnų testų, o antigeno testų penktadieniui nebeliko, tačiau kitomis dienoms registracijos vietų yra.

„Greičiausiai ateityje bus atsisakoma tiek antikūnų, tiek antigenų testų, taip siekiama skatinti gyventojus, kad šie verčiau skiepytųsi“, – įsitikinęs R. Juškaitis.

Kalbėdamas apie vakcinavimą, R. Juškaitis informavo, jog šeštadieniui yra gauta 100 „Janssen“ dozių, norintys pasiskiepyti galės Šakių vakcinacijos centre.

Praėjusį pirmadienį Šakių vakcinacijos centras ir mobilioji savivaldybės brigada paskiepijo 241 gyventoją. Kaip pastebėjo R. Juškaitis, antradienį ir trečiadienį, kai gyventojai skiepijosi tik vakcinacijos centre, paskiepyta ženkliai mažiau: antradienį 63, trečiadienį 69 gyventojai.

„Tai yra vos ne keturis kartus mažiau, negu paskiepija išvykusi mobilioji savivaldybės brigada. Sudarėm maršrutus ir nuo rugpjūčio 9 d. mobilioji savivaldybės brigada vyks kasdien į seniūnijas bei miestelius. Tai darom, kad žmonės galėtų gauti ir revakcinacijos dozę“, – sakė R. Juškaitis.

Ketvirtadienio duomenimis, rajone buvo paskiepyta 55,1 proc. gyventojų. Lietuvoje šis rodiklis yra 51,6 proc.

Šakių Pirminės asmens sveikatos priežiūros centras informuoja, kad įstaigoje daromi tik greitieji serologiniai antikūnų tyrimai, o kiekybinį tyrimą galima atlikti Šakių ligoninėje.

 „Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Vasario 16-oji. Kas šiandien mums yra laisvė?

klausimelis 02 14Elena iš Keturnaujienos:

Svarbi mums ši diena. Ir vėliavą išsikeliame. Iš kaimo nuvykti į renginį greičiausiai nepavyks. Žiūrėsiu renginius per televizorių. Kas man yra laisvė? Kur noriu, ten einu. Vaikai gali į užsienį laisvai važiuoti. Nors mes esame laisvi, bet jaudina karai, vykstantys pasaulyje. Kai Ukrainoje nekaltai žmonės žūsta. Daug negatyvių žinių ateina iš televizijos. Saugoti laisvę turim. Pirmiausiai patys žmonės turim nesipykti. Ir kad nebūtų karo. 

klausimelis 02 14 2

Lilija iš Lukšių:

Švęsime Lietuvos gimimo dieną. Manau, būtina minėti, dalyvauti renginiuose. Šiuo metu visą dėmesį kreipiame į šalis, kur karai vyksta, o savo šalies šventes pamirštam. Gerbkime ir mylėkime Lietuvą. Jei ne mes, tai ir Lietuvos nebūtų. Man laisvė, kad nebijau nieko: galiu saugiai vaikščioti, laisvai reikšti savo mintis ir nuomonę, parduotuvėje nusipirkti tai, ko noriu. Spalvos atsirado, anksčiau pilka kasdienybė buvo. Ir žmonės linksmesni. O nerimas visada buvo: senoliai pergyveno karą, mus atominiu karu gąsdino.

europos pulsas350px

radarom350px 
 
nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
svietimo forumas 300x600 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.