Sergamumo rodikliai rodo, kad virusas po truputį atsitraukia

Rajone pastarąjį laikotarpį sergamumo COVID-19 rodikliai gerėjo kone visose srityse, tad panašu, kad virusas atsitraukia, nors ugdymo įstaigose židinių daugėjo.

Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, ketvirtadienio duomenimis, rajone sirgo 394 žmonės, per dieną vidutiniškai nustatoma po 23 naujus susirgimus. 100 tūkst. gyventojų rajone tenka 1 tūkst. 308 atvejai, Lietuvoje – 1 tūkst. 968.
 
Per tris praėjusias dienas susirgo 69 žmonės (31 moteris ir 38 vyrai), iš jų 16 atvejų nustatyta vaikams iki 18 m., 41 – asmenims iki 65-erių, 12 – vyresniems nei 65-erių.

Daugėjo sergamumo židinių skaičius, šiuo metu fiksuojama 14, iš jų asmens sveikatos įstaigose – du, socialinės globos įstaigose – vienas, ugdymo įstaigose – septyni (buvo penki), kitose įstaigose – keturi.

Atsižvelgiant į gerokai sumažėjusį testavimosi poreikį, sumažintas ir testų mobiliajame patikros punkte skaičius. Šiuo metu kasdien galima atlikti 60 testų, tačiau ir šis limitas neišnaudojamas.

Per savaitę buvo atlikta 415 testų, iš jų 48,7 proc. teigiami.

Vakcinavimo rodikliai faktiškai stovi vietoje tiek rajone, tiek visoje šalyje. Per praėjusį laikotarpį rajone pasiskiepijo penki žmonės, visi trečiąja, palaikomąja doze. Rajone iš viso pasiskiepiję 18 tūkst. 468 žmonės arba 70,2 proc. gyventojų, Lietuvoje pasiskiepiję sudaro 69,7 proc.

Tikimasi, kad jau artimiausiu metu laisvės suvaržymai, sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė trečiadienį LRT sakė, kad privalomo kaukių dėvėjimo uždarose patalpose turėtų būti atsisakoma jau balandį. Jų dėvėjimas galėtų išlikti privalomas tam tikrose vietose, pavyzdžiui, viešajame transporte, asmens sveikatos priežiūros įstaigose, slaugos, globos įstaigose.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.