Susirgimų vėjaraupiais šuolis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per pirmuosius penkis šių metų mėnesius Lietuvoje užregistruota pusantro karto daugiau vėjaraupių atvejų nei pernai per tą patį laikotarpį (atitinkamai 11 879 ir 7 473). Mūsų rajone susirgimų skaičius šia liga išaugęs daugiau nei 10 kartų.
 
Pasak NVSC Marijampolės departamento Šakių skyriaus vedėjos Brigitos Mikalauskienės, jei 2022 m. sausio–gegužės mėnesiais rajone buvo registruoti tik šeši atvejai, o per visus praėjusius metus – 20 susirgimų, tai per šių metų pirmuosius penkis mėnesius – 70 atvejų. Jei praėjusiais metais vėjaraupiais sirgo tik vaikai, tai šiemet 65 vaikai ir penki suaugusieji. Kaimyninėje Vilkaviškio rajono savivaldybėje per sausio–gegužės mėnesius registruoti 46, Marijampolėje – 146 atvejai, visoje Marijampolės apskrityje fiksuoti 285 susirgimai.

Per keletą pastarųjų metų stebimas vėjaraupių sergamumo bangavimas – 2022 m. Lietuvoje registruota 14 tūkst. 504 atvejai, 2021 m. – apie 6 tūkst., 2020 m. – apie 4 tūkst. 300, 2019 m. – apie 18 tūkst. 500. Kaip pažymėjo NVSC, sergamumo vėjaraupiais vaizdą šiek tiek iškreipė COVID-19 ligos pandemija.

Nors žiniasklaidoje galima rasti pranešimų, jog didžioji dalis sergančiųjų yra neskiepyti, „Draugui“ NVSC teigė, kad tokių duomenų neturi.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.