Susirgimų vėjaraupiais šuolis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per pirmuosius penkis šių metų mėnesius Lietuvoje užregistruota pusantro karto daugiau vėjaraupių atvejų nei pernai per tą patį laikotarpį (atitinkamai 11 879 ir 7 473). Mūsų rajone susirgimų skaičius šia liga išaugęs daugiau nei 10 kartų.
 
Pasak NVSC Marijampolės departamento Šakių skyriaus vedėjos Brigitos Mikalauskienės, jei 2022 m. sausio–gegužės mėnesiais rajone buvo registruoti tik šeši atvejai, o per visus praėjusius metus – 20 susirgimų, tai per šių metų pirmuosius penkis mėnesius – 70 atvejų. Jei praėjusiais metais vėjaraupiais sirgo tik vaikai, tai šiemet 65 vaikai ir penki suaugusieji. Kaimyninėje Vilkaviškio rajono savivaldybėje per sausio–gegužės mėnesius registruoti 46, Marijampolėje – 146 atvejai, visoje Marijampolės apskrityje fiksuoti 285 susirgimai.

Per keletą pastarųjų metų stebimas vėjaraupių sergamumo bangavimas – 2022 m. Lietuvoje registruota 14 tūkst. 504 atvejai, 2021 m. – apie 6 tūkst., 2020 m. – apie 4 tūkst. 300, 2019 m. – apie 18 tūkst. 500. Kaip pažymėjo NVSC, sergamumo vėjaraupiais vaizdą šiek tiek iškreipė COVID-19 ligos pandemija.

Nors žiniasklaidoje galima rasti pranešimų, jog didžioji dalis sergančiųjų yra neskiepyti, „Draugui“ NVSC teigė, kad tokių duomenų neturi.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.