Įstatymo pataisos atsilieps ir mūsų rajono vaistinėms

vaistine zenklas
Nuo liepos mėnesio įsigaliojus Farmacijos įstatymo pataisoms, dėl kurių didesnėje šalies vaistinių dalyje farmakotechnikas nebegali dirbti vienas, su juo privalo būti ir vaistininkas, paaiškėjo, kad šių vaistinių klientus galinčių aptarnauti specialistų Lietuvoje per mažai. Dėl to kai kurioms vaistinėms tenka trumpinti darbo laiką, nedirbti savaitgaliais ar apskritai užsidaryti.

Senstant visuomenei vis daugiau žmonių nori arčiau namų turėti sveikatos priežiūros įstaigą ir vaistinę, todėl Farmacijos įstatymo pataisos sukėlė nerimą regionų gyventojams. Tiesa, pakeitimuose yra numatyta pataisa, kad miestuose iki trijų tūkstančių gyventojų ir kaimuose farmakotechnikai gali dirbti prižiūrimi ir konsultuojami vaistininkų nuotoliniu būdu. Tad mažesnių regionų vaistinių nauji pakeitimai kaip ir turėjo nepaliesti.

O kokia situacija Šakių rajone? Kadangi Plokščiuose, Kriūkuose ir Lekėčiuose vaistinių nėra, šių vietovių gyventojai būtiniausių medikamentų gali įsigyti Lekėčių ir Panemunių ambulatorijose, kurios dėl vaistų tiekimo yra sudariusios sutartis su BENU vaistine, tad čia niekas nesikeitė. Šakių mieste veikia aštuonios vaistinės – dvi „Eurovaistinės“, trys „Camelia“ vaistinės, dvi „Norfos“ vaistinės ir „Ramunėlės vaistinė“. Dar dvi „Camelia“ vaistinės veikia Gelgaudiškyje ir Kudirkos Naumiestyje.

Kaip informavo UAB „Eurovaistinė“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė, nuo liepos 1 d. įsigaliojus naujam Farmacijos įstatymui, bendrovė koregavo dalies vaistinių darbo laikus – tai pagrindinis pokytis, kuris buvo neišvengiamas dėl vaistininkų trūkumo rinkoje.

„Sutrumpinus darbo laikus, įgyvendinus darbuotojų rotacijas ir priėmus individualius sprendimus skirtingose vaistinėse, laikinai neveikia vos penki „Eurovaistinės“ filialai iš bene 270-ies – tai yra vietos, kur, deja, bet šiuo metu vaistininkų neturime“, – teigė R. Lipnevičiūtė, pabrėždama, kad Šakiuose ir toliau veikia abi „Eurovaistinės“ ir jų darbo valandos nesikeitė.

UAB „Gintarinė vaistinė“ rinkodaros vadovė Irena Tėvelienė, kalbėdama apie „Norfos“ vaistinių situaciją Šakiuose, teigė, kad po Farmacijos įstatymo permainų jiems didžiausias iššūkis buvo perskirstyti vaistininkų darbo krūvį ir valandas, kad šie nepervargtų, galėtų keistis ir teikti profesionalias paslaugas pacientams. Pasak jos, kai kuriose vietovėse nėra galimybių rasti visą darbo dieną galinčių dirbti vaistininkų, todėl buvo priimtas sprendimas sutrumpinti dalies vaistinių darbo laiką. Taip atsitiko ir Šakiuose, tad „Norfos“ vaistinė, esanti Šaulių g. 49, nuo liepos nedirba sekmadieniais, o kita vaistinė, esanti V. Kudirkos g. 91, sutrumpino darbo laiką ir nuo šio mėnesio darbo dienomis dirba iki 19 valandos, t.y. viena valanda trumpiau, o sekmadieniais iki 16 val., t.y. dviem valandomis trumpiau.  

I. Tėvelienė priminė, kad nuo praėjusių metų jau galima internetu įsigyti ne tik nereceptinių, bet ir receptinių vaistų, kuriuos į namus gali pristatyti kurjeris.

Pasak UAB „Nemuno vaistinė“ (vaistinių tinklas „Camelia“ – red. past.) generalinės direktorės Aušros Budrikienės, nors šiems farmacijos įstatymo pokyčiams buvo ruoštasi jau kurį laiką, kylančių nepatogumų tiek personalui, tiek pacientams išvengti nepavyko. Gyventojai yra priversti atidžiau stebėti vaistinių darbo laikus, negali jiems patogiu metu įsigyti reikalingų medikamentų ar kitų preparatų. Taip pat farmakotechnikai, nors ir turi sukaupę nemažą patirtį bei yra įgiję aukštas kompetencijas, turi priimti sudėtingus sprendimus tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime.

Kaip informavo A. Budrikienė, dėl farmacijos specialistų trūkumo keitėsi Kudirkos g. 35 veikiančios „Camelia“ vaistinės darbo laikas – pastaroji dirbs tik darbo dienomis. Laikinai buvo visiškai sustabdytas Gelgaudiškyje esančios „Camelia“ vaistinės darbas, kuris bus atnaujintas po rugpjūčio 1 d. Kitose Šakių miesto ir rajono „Camelia“ vaistinėse pokyčių nebuvo.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.