Rajonas gripo sezoną atlaikė geriau nei kiti


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią metų savaitę (vasario 19–25 d.) gripo, ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) ir COVID-19 ligos atvejų Lietuvoje gerokai sumažėjo. Mūsų rajonas šį gripo sezoną atlaikė geriau nei daugelis kitų. Nebuvo pasiektas epideminis lygis, kuris vis dar užfiksuotas 10-yje šalies savivaldybių, kur peržengta 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų riba.

Praėjusią savaitę mūsų rajone buvo fiksuoti 25 gripo (ankstesnę – 29), 215 ŪVKTI (ankstesnę – 217) ir du COVID-19 ligos (prieš tai – keturi) atvejai. Bendras sergamumo rodiklis nukrito iki 931,74 atvejo 100 tūkst. gyventojų (buvo 962,54). Mūsų rajono savivaldybė vienintelė Marijampolės apskrityje nepasiekė epideminio sergamumo lygio. Kol kas blogiausia padėtis mūsų apskrityje išlieka Kazlų Rūdos (1888,52 atvejo 100 tūkst. gyventojų) ir Marijampolės (1558,44 atvejo 100 tūkst. gyventojų) savivaldybėse.    

NVSC duomenimis, praėjusią savaitę užregistruoti trys mirties nuo gripo atvejai, du iš jų – Šiaulių, vienas – Kauno apskrityje. Asmenys priklausė 70–79 m. ir 80–89 m. amžiaus grupėms, visi nebuvo skiepyti nuo sezoninio gripo ir turėjo kitų lėtinių ligų. Šį gripo sezoną iš viso užregistruota 19 mirties nuo gripo atvejų. Praėjusį 2022–2023m. gripo sezoną buvo užfiksuotas 21 mirties nuo gripo atvejis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.