Išaugo sergamumas erkių sukeliamomis ligomis


Atšilus orams, kartu su atgimstančia gamta pabunda ir pavojingas ligas platinantys voragyviai – erkės. Jos būna aktyvios nuo ankstyvo pavasario, kai vidutinė paros temperatūra pakyla iki 5–7 laipsnių šilumos. Ir gyvena jos ne tik nešienautose pievose ar pamiškėse, bet ir parkuose, soduose, žmonių kiemuose.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Vilkaviškio skyriaus vedėja Daiva Miknevičienė pastebėjo, kad pernai sergamumas erkių sukeliamomis ligomis, lyginant su ankstesniais metais, mūsų rajono savivaldybėje žymiai išaugo. 2023 m. fiksuoti septyni erkinio encefalito ir 27 Laimo ligos atvejai (2022 m. buvo registruotas tik vienas erkinio encefalito ir 14 Laimo ligos atvejų).

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.