
Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro maitinimo organizavimo specialistės Giedrės Pivnickienės darbas šiemet buvo įvertintas nacionaliniu mastu – jai skirtas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos Metų specialistės 2025 apdovanojimas.
Šis įvertinimas specialistei skirtas už profesionalų, atsakingą ir nuoseklų darbą, prisidedant prie sveikos mitybos principų diegimo, kokybiško vaikų ir bendruomenės maitinimo organizavimo bei ilgalaikių visuomenės sveikatos stiprinimo sprendimų Šakių rajone. Jos veikla apima ne tik praktinius sprendimus, bet ir sisteminį požiūrį į mitybos organizavimą ugdymo įstaigose bei bendruomenėje.
Iškilmingas apdovanojimų renginys šiemet vyko Šilutėje, Hugo Šojaus muziejuje, kur iš viso pagerbti 47 visuomenės sveikatos biurų darbuotojai iš visos Lietuvos. Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė akcentavo, kad visuomenės sveikatos specialistų darbas yra svarbus prevencijoje, leidžiantis problemas spręsti dar joms neįsisenėjus, o visuomenės sveikatos biurai laikomi reikšmingais partneriais, prisidedančiais prie gyventojų sveikatos stiprinimo visoje šalyje.
Metų specialisto apdovanojimai kasmet organizuojami nuo 2016 m. ir suburia visuomenės sveikatos specialistus iš skirtingų Lietuvos savivaldybių. Kandidatus apdovanojimams teikia visuomenės sveikatos biurų vadovai, specialistai bei asociacijos tarybos nariai, vertinama praėjusių metų veikla, iniciatyvumas, motyvacija ir profesinis atsidavimas.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 51 visuomenės sveikatos biuras, dirba apie 1000 įvairių sričių specialistų – nuo dietistų, burnos higienistų ir fizinio aktyvumo specialistų iki psichologų. Biurai vykdo visuomenės sveikatos priežiūrą ugdymo įstaigose, visuomenės sveikatos stiprinimą bei stebėseną. Nuo 2023 m. savivaldybėse taikomas bazinių visuomenės sveikatos paslaugų modelis, užtikrinantis paslaugų kokybę ir prieinamumą gyventojams.
Arūnas iš Ringaudų:





