Tymai plinta tarp suaugusiųjų

Marijampolės apskrityje susirgimų tymais nebuvo registruota nuo 2002 metų, tačiau šiais metais situacija pasikeitė.

Marijampolės visuomenės sveikatos centro duomenimis, šių metų gegužės - birželio mėnesiais buvo užregistruoti šeši pavieniai suaugusiųjų susirgimai tymais. Kaip minėjome, jau devynerius metus apskrityje nebuvo registruota nė vieno šios ligos atvejo. Mūsų rajone sergančiųjų tymais nėra ir dabar. Iš šešių sergančiųjų penki atvejai registruoti Marijampolėje, vienas – Kalvarijos savivaldybėje.

Pasak specialistų, kadangi tymai ėmė plisti tarp suaugusiųjų, galima manyti, kad tai susiję su mažesniu visuomenės imuniteto lygiu, asmenų, imlių sukėlėjams, skaičiaus didėjimu.

Iš  šešių sirgusiųjų  du  ligoniai  7-23 d.  laikotarpyje iki  išbėrimo buvo  išvykę  į  užsienį (Airiją, Vokietiją). Nė vienas iš susirgusiųjų nenurodė kontakto su tymais sergančiu žmogumi. Visiems ligoniams buvo nustatytos komplikacijos: vienam iš jų – sunkus plaučių uždegimas. Trys ligoniai nebuvo skiepyti nuo tymų, o trims - vakcinacija atlikta.

Tymai - tai ūmi, itin užkrečiama virusinė infekcija. Liga prasideda karščiavimu, kosuliu, sloga, akių junginių uždegimu. Po 1–2 dienų nuo ligos pradžios atsiranda išbėrimai. Pirmiausiai galvos srityje, vėliau bėrimas leidžiasi žemyn, apima liemenį, galūnes. Bėrimui nykstant, jo vietoje dar kurį laiką išlieka rusva pigmentacija. Sergant tymais, dažnai dar prisideda viruso sukeltas plaučių uždegimas, gerklų pakenkimas, rečiau – smegenų uždegimas.

Iki pradedant plataus masto tymų skiepijimo programas, pasaulyje nuo tymų kasmet mirdavo 6-8 milijonai sirgusiųjų. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, tymai ir šiandien sukelia daugiausiai mirčių tarp visų skiepijimais valdomų ligų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.