Lekėtiškiai medikamentais aprūpinami nebus

radisauskieneGintarė MARTINAITIENĖ

Jau daugelį metų Lekėčiuose nėra vaistinės, bet dėl to nesumažėja vaistų ar kitokių medikamentų poreikis. Nors buvo sužibusi viltis, kad prekybos vaistais ambulatorijoje imsis bendruomenės slaugytoja, tačiau niekas nepanoro papildomo darbo. Tad kai kuriems gyventojams ir toliau teks sukti galvą, kaip įsigyti vaistų. Tačiau ne visose seniūnijose susiduriama su tokiomis problemomis.

Nuotr. Gydytoja I. Radišauskienė tikino, kad ambulatorijoje nėra žmogaus, galinčio užsiimti medikamentų prekyba.

Vaistinė nebūtų pelninga

Lekėčiuose vaistinės nėra daugelį metų ir, atrodo, ne visi gyventojai nori su tuo susitaikyti. Yra tokių, kuriems įsigyti reikiamų medikamentų nepatogu vykti nei į Šakius, nei į Kauną. Gal net ne tai, kad nepatogu, tiesiog ne visi turi tokias galimybes. Ypač sudėtinga reikiamais vaistais apsirūpinti Pavilkijo ir Novaraisčio gyventojams, kur susisiekimas itin prastas. Be to, ir Lekėčių seniūnijoje gyvena vis labiau senstanti visuomenė. „Ar išvis kam reikalingas senas žmogus, kuris net vaistų, ten kur gyvena, negali nusipirkti?“ - teiravosi viena senyvo amžiaus lekėtiškė.
 
Suprantama, kad Lekėčiuose būtų įkurta vaistinė, reikėtų didžiulių lėšų ir abejojama, ar tokia veikla būtų pelninga. Be to, kai čia kažkada buvo vaistinė, kaip pasakojo savivaldybės gydytoja Daina Bagdonienė, vis vien gana nemažai gyventojų apsipirkinėdavo ne joje, o vykdavo į Kauną arba Šakius. „Ten mažesni antkainiai, tad tie, kurie turi galimybę nuvažiuoti, vaistus pirkdavo ne Lekėčiuose“, - teigė gydytoja.

Niekas neapsiėmė

Tačiau kalbame ne apie vaistinės įkūrimą, o apie galimybę įsigyti medikamentų ambulatorijoje. „Kalbėjome su ambulatorijos gydytoja, ji sakė, kad didelių pretenzijų pati ambulatorija iš pacientų dėl to nesulaukia. Gal tai problema ne didesnei daliai, o keletui senesnių žmonių“, - kalbėjo D. Bagdonienė. Klausimas dėl medikamentų prekybos ambulatorijoje buvo derintas su ambulatorijos gydytoja Ingrida Radišauskiene, tačiau ji tai daryti kategoriškai atsisakė. Be to, kaip teigė D. Bagdonienė, pagal tam tikrus reikalavimus to daryti ir negalėtų. Užsiimti šia veikla, pasak pašnekovės, galėtų tik kažkas iš personalo, tad buvo kalbinta ir bendruomenės slaugytoja. „Nėra žmogaus, kuris galėtų dirbti. Papildomo etato steigti neturime galimybių, o iš esančių žmonių niekas nesutiko. Be to, reikėtų ir patalpų“, - tikino ambulatorijos gydytoja I. Radišauskienė. Ji akcentavo, kad daugelis apsiperka Šakiuose, Kaune ir nekelia dėl to problemos. „Galbūt problematiška tiems žmonėms, kurių nelanko vaikai, nesutaria su kaimynais, bet tokių tikrai nėra daug“, - tikino medikė.

Reikia noro

Visgi rajone yra gražių, sektinų pavyzdžių, kur gyventojai nesunkiai vaistų įsigyja savo gyvenamoje vietovėje. Pavyzdžiui, Kriūkų ambulatorijoje gyventojai aprūpinami visais, net ir kompensuojamais vaistais. „Tai be galo reikalinga paslauga. Juk yra vyresnio amžiaus žmonių, kuriems sunku važiuoti kažkur kitur, be to, kelionė taip pat brangiai kainuoja“, - kalbėjo Kriūkų ambulatorijos bendruomenės slaugytoja Audronė Sutkaitienė. Kriūkuose šios paslaugos teikiamos nuo 1997 metų ir nors pradžioje buvo tam tikrų sunkumų, dabar tiesiog neįsivaizduojama, kaip be to reikėtų gyventi. Panašiai yra ir Plokščiuose, kur aprūpinimu medikamentais užsiima pats gydytojas Rimantas Bagdonas ir niekam dėl to nekyla nė menkiausios problemos. Pasak D. Bagdonienės ir be šių ambulatorijų yra felčerių, kurios net ir paprasčiausių nereceptinių vaistų turi medicinos punktuose. Svarbiausia, kad tokį norą parodytų ir iniciatyvos imtųsi ambulatorijos gydytojas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.