Tyrė šulinių vandenį

Vykdant Sveikatos apsaugos ministro įsakymą, buvo tirtas maistui naudojamas vanduo. Šakių rajone buvo ištirta 21 šachtinio šulinio vandens kokybė.

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informavo, kad buvo tiriamas nėščiųjų ir kūdikių iki 6 mėnesių amžiaus maistui naudojamas vanduo. Aiškintasi, koks yra azoto grupės junginių - nitritų ir nitratų kiekis jame. Vadovaujantis laboratoriniais duomenimis, penkiuose mėginiuose ( 24 procentai) buvo viršytas nitratų kiekis, keturiuose (19 procentų) – nitritų kiekis.

Apie tyrimų rezultatus informuoti asmenys, naudojantys tirtų šulinių vandenį bei pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, pateikusios informaciją Marijampolės visuomenės sveikatos centrui.

Praėjusiais metais buvo nustatyta, kad Šakių rajono šulinių vanduo yra labiausiai užterštas apskrityje. Tuomet apie 50 proc. tirtų šulinių vanduo viršijo nustatytas taršos normas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.