Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių programoje – ir teorinės žinios, ir praktika

Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose daug dėmesio skiriama praktiniams užsiėmimams, ypač kaip suteikti pirmąją pagalbą. Tad moksleiviai sužinojo, kaip taisyklingai atlikti dirbtinį kvėpavimą ir išorinį širdies masažą. Organizatorių nuotr.

Gegužės 8–10 dienomis Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmokai dalyvavo šiek tiek kitokiose pamokose – pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose, skirtuose gerinti mokinių žinias apie nacionalinį saugumą, piliečių vaidmenį valstybės gynyboje, suteikiant jiems teorinių žinių ir praktinių įgūdžių.

Tris dienas trunkančiuose pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose bendrojo lavinimo mokyklų devintokai ir gimnazijų pirmokai iš šaulių mokosi išgyvenimo įgūdžių ekstremaliose situacijose: ką turėti namuose ir ką susidėti į kuprinę, kai reikia evakuotis, ką reiškia įvairūs civilinės saugos signalai, kaip pasigaminti maisto gamtos sąlygomis ir daugelio kitų išgyvenimui reikalingų įgūdžių.

pilietiskumo pamoka ziburys2Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmokai pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose sužinojo, kaip galima išgyventi lauko sąlygomis – mokėsi įkurti ugnį, statyti palapines ir stogines, rišti mazgus. Organizatorių nuotr.

Mokymų pradžioje Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmokai buvo supažindinti su piliečių vaidmeniu, grėsmėmis bei iššūkiais mūsų valstybei. Taip pat mokėsi naudotis žemėlapiais, kompasu, susipažino su ginkluote, prisiminė pirmosios pagalbos taisykles bei higienos lauko sąlygomis ypatumus.

Tačiau svarbu ne tik teorinės žinios, bet ir tai, kad šias žinias mokiniai mokėtų pritaikyti praktiškai, todėl kitą dieną buvo rengiami ir praktiniai mokymai, kaip elgtis ir išvengti pavojaus gyvybei bei sveikatai ekstremalių situacijų metu, išgyvenimo lauko sąlygomis pagrindų. Pavyzdžiui, kaip įkurti ugnį, statyti palapines ir stogines, rišti mazgus, suteikti pirmąją pagalbą ištikus nelaimei, daug kitų naudingų ir reikalingų įgūdžių, kurie gali praversti ir kasdieniniame gyvenime.

Mokymų metu mokiniai turėjo galimybę ir patys pamėginti po keletą kartų iššauti iš pneumatinio ginklo. Jiems pasisekė, kad mokykloje įrengta šaudykla, gimnazijoje veikia jaunųjų šaulių būrelis, kuriam vadovauja mokytoja Asta Ulinskienė, kuri šiemet ir rūpinosi kursų organizavimu.

pilietiskumo pamoka ziburys3Mokymų metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su ginklais ir ekipuote bei patys pamėginti po keletą kartų iššauti iš pneumatinio ginklo. Organizatorių nuotr.

Paskutinę mokymų dieną visi Šakių „Žiburio“ gimnazijos pirmokai vyko į keturių kilometrų žygį iki Valiukių tvenkinio poilsiavietės, kur galėjo pritaikyti mokymuose įgytas žinias. Visiems pilietiškumo ir gynybos įgūdžių mokymuose dalyvavusiems mokiniams įteikti pažymėjimai.

Kaip informavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas, tokius mokymus iki mokslo metų pabaigos praeis visų rajono mokyklų devintokai ir gimnazijų pirmokai, nes pilietiškumo ir gynybos įgūdžių programas švietimo įstaigos turėjo įsitraukti į ugdymo planus.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.