„Geriausio traktorininko“ konkurse sėkmė lydėjo mūsiškius

Dalyviams pirmiausiai reikėjo atlikti teorinių žinių testą, vėliau, išklausius darbų saugos instruktažą, atlikti praktinę užduotį – atpažinti detales bei atlikti traktoriaus figūrinį vairavimą. Organizatorių nuotr.

Gegužės 22-ąją Marijampolės profesinio rengimo centro (MPRC) Kudirkos Naumiesčio skyriuje vyko konkursas „Geriausias traktorininkas – 2024“, kuriame dalyviams reikėjo atlikti teorinių žinių testą, atpažinti detales bei atlikti traktoriaus figūrinį vairavimą.

Šiųmetis konkursas tapo tarptautiniu, mat jame dalyvavo ir Lenkijos Suvalkų vaivadijoje esančios mokyklos atstovai, taip pat būrys moksleivių iš kitų miestų – Plungės, Kauno, Biržų, Anykščių ir kitur bei, žinoma, rajono atstovai. Iš viso konkurse varžėsi 27 dalyviai: keturi gimnazistai, 18 profesinių mokyklų mokinių ir penki jaunieji ūkininkai.

Dalyviams pirmiausiai reikėjo atlikti teorinių žinių testą, vėliau, išklausius darbų saugos instruktažą, atlikti praktinę užduotį – atpažinti detales bei atlikti traktoriaus figūrinį vairavimą.

Sprendžiant teorinį testą nepralenkiamas buvo Marius Varankovas iš MPRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus. Vienodą taškų skaičių surinko du mokiniai, tad dvi antrosios vietos atiteko Pawel Zaręba iš Lenkijos ir Nojui Matulaičiui iš Lukšių Vinco Grybo gimnazijos. Trečias liko jaunasis ūkininkas Algirdas Andriušaitis.

Geriausiai detales atpažinti sekėsi taip pat svečiui iš Lenkijos – jau minėtam P. Zaręba. Antrasis liko Tadas Gaučas iš Plungės technologijų ir verslo mokyklos, trečiąją vietą užėmė Rokas Bendikas iš Kauno technologijų mokymo centro Vilkijos žemės ūkio mokyklos.

traktorininko konkursas2Absoliučiu konkurso „Geriausias traktorininkas – 2024“ nugalėtoju tapo MPRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus mokinys Marius Varankovas, jis ir kiti prizines vietas užėmę dalyviai buvo apdovanoti diplomais bei rėmėjų dovanomis. V. Smirnovo nuotr.

Figūrinio vairavimo rungtyje laurus skynė Marius Varankovas iš MPRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus, antras buvo Ignas Šlėkta iš Panevėžio mokymo centro Joniškėlio skyriaus, o trečias – Žukas Domantas iš MPRC Vilkaviškio skyriaus.

Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiu traktorininku tarp gimnazijos mokinių tapo Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleivis Lukas Matulaitis, tarp ūkininkų – Kęstutis Puodžiukaitis, o absoliučiu nugalėtoju tapo MPRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus ŠTg23N grupės mokinys Marius Varankovas, kuris buvo apdovanotas ne tik diplomu bei rėmėjų dovanomis, bet gavo pasivažinėjimą su Raimondu Matula, Lietuvos pravažumo čempionato prizinės vietos laimėtoju, kuris surengė konkurso dalyviams ir žiūrovams parodomąjį važiavimą. Mokinį konkursui ruošė profesijos mokytojas Vytautas Venys.

Konkurso dalyviams ir žiūrovams skambias dainas dovanojo Šakių kultūros centro Kudirkos Naumiesčio padalinio ansamblis „Liocai“, netrūko svetingų šeimininkų vaišių, dalyviai buvo apdovanoti Padėkos raštais bei rėmėjų įsteigtomis dovanomis. Tad Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė dėkojo gausiam būriui rėmėjų bei visiems, prisidėjusiems prie konkurso organizavimo.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.