Mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą lydėjo sėkmė


Savaitės pradžioje paaiškėjo mokyklinio lietuvių kalbos brandos egzamino rezultatai. Anot Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko, į šį egzaminą rajone registravosi 95 moksleiviai, atvyko – 81. O pastariesiems šypsojosi sėkmė – egzaminą išlaikė visi!

Pasak D. Aštrausko, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje šį egzaminą laikė aštuoni moksleiviai (vidurkis – 6 balai), Griškabūdžio gimnazijoje – aštuoni (vidurkis – 6,9 balo), Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje – 18 (vidurkis – 6 balai), Šakių „Žiburio“ gimnazijoje – 12 (vidurkis – 7 balai), Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje – 42 (vidurkis – 4,8 balo).

Aukščiausius balus pelnė penki moksleiviai – trys iš jų buvo įvertinti 9, du – 10 balų. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, šalyje mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikė 7 tūkst. 236 abiturientai – egzaminą išlaikė 95,5 proc. kandidatų, o aukščiausiais balais įvertinti 172 mokiniai, t. y. 2,4 proc. visų laikiusiųjų. Tad rajono rodikliai visokeriopai geresni – kaip minėta, egzaminą išlaikė visi moksleiviai, o aukščiausiais balais įvertinti 6,17 proc. visų laikiusiųjų.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį brandos egzaminą laikę abiturientai galėjo rinktis iš dviejų samprotavimo rašinio temų („Kas paskatina žmogų keisti vertybes?“ arba „Ką šiandien tautai reiškia kalba?“) arba iš dviejų literatūrinio rašinio temų („Požiūris į darbą lietuvių literatūroje“ ir „Menininko ir visuomenės santykis literatūroje“).

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.