Marijampolė tapo universitetiniu miestu – duris atvėrė MRU Sūduvos akademija

„Sūduvos regionas, turintis stiprų ekonominio augimo potencialą, esantis strategiškai svarbioje vietoje, tampa visos Lietuvos „sausumos uostu“. Tai didina ir mokslo inovacijų bei aukštos kvalifikacijos specialistų poreikį, – teigia MRU rektorė prof. Inga Žalėnienė. L. Kodžio nuotr.

Siekiant sustiprinti aukštojo mokslo studijas Lietuvoje, gegužės 22d. Vyriausybė priėmė nutarimą nuo 2024 m. spalio 1 d. reorganizuoti Marijampolės kolegiją prijungiant ją prie Mykolo Romerio universiteto (MRU) ir įsteigti MRU Sūduvos akademiją. Tad praėjusį ketvirtadienį apskrities centre vyko iškilmingos Sūduvos akademijos sutiktuvės.

Kaip skelbiama pranešimuose spaudai, toks sujungimas leis išsaugoti regionuose vykdomas aukštojo mokslo studijas, būsimiems akademijos studentams pasiūlyti regionams aktualias universitetines programas.

„Sūduvos regionas, turintis stiprų ekonominio augimo potencialą, esantis strategiškai svarbioje vietoje, tampa visos Lietuvos „sausumos uostu“. Tai didina ir mokslo inovacijų bei aukštos kvalifikacijos specialistų poreikį, – teigia MRU rektorė prof. Inga Žalėnienė. – Esame pasirengę dar glaudžiau bendradarbiauti su Marijampolės ir kitomis regiono savivaldybėmis, verslo įmonėmis, kad išaugintume universitetinio lygio studijas ir mokslinius tyrimus Sūduvos akademijoje.“

Rektorės nuomone, Marijampolei tapus universitetiniu miestu, bus daugiau galimybių spartinti regiono socialinę ir ekonominę pažangą, mažinti sostinės ir regionų atskirtį.

suduvos akademija2 Sūduvos akademijos veiklos pradžią žymintis renginys subūrė abiejų bendruomenių narius, regiono vadovus, socialinius partnerius, valdžios atstovus. L. Kodžio nuotr.

Sūduvos akademijos veiklos pradžią žymintis renginys subūrė abiejų bendruomenių narius, regiono vadovus, socialinius partnerius, valdžios atstovus.

„Žinome, kad yra didelis tikslas išlaikyti jaunimą gimtajame krašte – kad ir čia turėtų tokias pat galimybes kaip didžiuosiuose miestuose. Dabar galime drąsiai sakyti, kad Marijampolė tapo universitetiniu miestu“, – kalbėjo prof. dr. I. Žalėnienė.

Marijampolės meras Povilas Isoda pripažino, kad turtinga Marijampolės kolegijos istorija kelia didelę nostalgiją, tačiau „viskas gyvenime eina į priekį“.

„Mūsų jaunimui reikia kokybiškų studijų, o mums, kaip savivaldybei, būtina išsaugoti jaunimą regione“, – kalbėjo P. Isoda, palinkėjęs MRU rektorei ir visai universiteto bendruomenei „pasitikėti Sūduvos regiono žmonėmis, nes jie to verti“, jis neabejoja akademijos potencialu.

MRU rektorė prof. dr. I. Žalėnienė Sūduvos akademijos bendruomenei pristatė universiteto 2024–2029 m. strategiją, aptarė narystės Europos reformų universitetų aljanse naudas ir perspektyvas, pabrėždama tarptautinių ryšių svarbą ir galimybes akademijai bei jos studentams dalyvauti tarptautinėse programose, projektų veiklose ir mokslinių tyrimų iniciatyvose.

Iškilmingame renginyje dalyvavęs Šakių r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas taip pat džiaugiasi šiais pokyčiais. Jis viliasi, kad universitetas taps patrauklus ir rajono abiturientams, mat kolegiją Marijampolėje rinkdavosi tik vienas kitas, pavyzdžiui, šiais metais į šią įstaigą įstojo tik vienas moksleivis. Vedėjas mano, kad galbūt požiūris pasikeis Sūduvos akademijai siūlant universitetines programas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drąsūs kreiptis emocinės pagalbos?

klausimelis 11 12Genė iš Naudžių:

Manau, reikia išdrįsti kreiptis pas specialistus. Pati kreipiausi, kai man buvo sunku. Ir padėjo. Dabar puikiai jaučiuosi. Esu girdėjusi apie savitarpio pagalbos grupes. Manau, nereikia visko savyje laikyti, o kreiptis pagalbos. Jei žmonės neskaito laikraščių, nežiūri jokių informacijų, nesinaudoja internetu, tai ir nežino, kur galima kreiptis pagalbos. Karas Ukrainoje mano emocinės savijautos lyg ir nepaveikė. 

klausimelis 11 12 2

Renata iš Šakių:

Visuomenėje dar yra stereotipai, baimė, kad nesupras, kad būsim pasmerkti, jei kreipsimės emocinės pagalbos. Pažįstu žmonių, kurie sunkiu momentu geriau nutylės, pakentės. Netgi kreiptis pas psichiatrą ne visi išdrįstame. Apie emocinės pagalbos grupes, veikiančias Šakiuose, negirdėjau. Bet jeigu yra grupė užaugusiems alkoholikų ar kitokioje disfunkcinėje šeimoje, tai gerai. Labai svarbu kalbantis išsivalyti tą skausmą. Tik kiek išdrįs ateiti? Kaip skatinti visuomenę?

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 11 21

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.