Respublikinėje matematikų olimpiadoje gelgaudiškietė skynė laurus

Balandžio 18 - 20 dienomis Šiauliuose vyko 60-oji respublikinė matematikų olimpiada, kurioje dalyvavo 124 moksleiviai iš visos Lietuvos.

Vien iš Vilniaus licėjaus ir Kauno technologijos universiteto gimnazijos – 48. Iš 26 prizinių vietų 23 pasidalino Vilniaus ir Kauno mokyklų moksleiviai. Sėkmė lydėjo ir Gelgaudiškio vidurinės mokyklos vienuoliktokę Gintarę Vaičaitytę (mokytoja A.Vaičaitienė) – ji užėmė garbingą trečiąją vietą.

Matematika – nuo seniausių laikų laikoma vyrišku mokslu, todėl ir tarp prizininkų – tik 4 merginos. Į tai atkreipė dėmesį ir Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos metodikos katedros docentas dr. Romualdas Kašuba, apdovanojęs Gintarę ir jos mokytoją įdomiomis knygomis.

Gintarė pakviesta dalyvauti atrankoje į tarptautinę ir Vidurio Europos matematikos olimpiadas. Kadangi Gintarė iškovojo prizinę vietą, kitais metais mūsų rajonui matematikos olimpiadoje galės atstovauti 2 moksleiviai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.