Nepilnametis nubaustas už smurtavimą

Liepą Šakių rajono apylinkės teismas kaltu pripažino nepilnametį D. K., kuris praėjusį rudenį prie Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos kartu su nepilnamečiu sūnėnu K. R. sumušė mažametį.
 
Praėjusių metų spalio 6 d. dieną prie Vinco Kudirkos gimnazijos pertraukos metu nepilnametis D. K. kartu su savo nepilnamečiu sūnėnu K. R. spyrė mažamečiui E. B. į kojas ir kitas kūno vietas. Mažametis patyrė nežymų sveikatos sutrikdymą. Dėl šio įvykio vaiko tėvai kreipėsi į teismą.

Kaip teisme aiškino D. K., mažametis jo rūstybę užsitraukė dėl į akį mesto giliuko. Esą tai buvęs ne pirmas kartas, todėl jaunuolis tiesiog nesusivaldė. Nukentėjusįjį K. R. sumušti jaunuoliui padėjo sūnėnas, kuris dėl amžiaus neteisiamas. Kaip tikino kaltinamojo motina V. K., jos vaikas taip pasielgė išprovokuotas ir norėdamas apginti savo sesers vaiką.

Kaltinamasis D. K. auga daugiavaikėje šeimoje su mama. Ši vaiko elgesiu nesiskundė.Nors, pasak moters, vaikinas, išėjęs į mokyklą, ne visuomet ją pasiekia, praleidinėja pamokas, mokytis tingi. Beje, gimnazijos atstovai atkreipia dėmesį, kad mama susirinkimuose nesilanko. Esą vaikui daug kas leidžiama, kaltinamojo šeimoje skiriamas nepakankamas dėmesys vaikų auklėjimui ir vertybių puoselėjimui. Tai akivaizdžiai turi įtakos vaiko asmenybės formavimuisi bei jo elgesio kultūrai.

Kaltinamasis D. K. prisipažino esąs kaltas ir nuoširdžiai gailėjosi. Dėl anksčiau įvykdytos vagystės ir šio smurtinio nusikaltimo teismas jam skyrė vienerių metų šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Jaunuolis įpareigotas būti namuose nuo 21 iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu ar mokymusi. Taip pat D. K. privalo mokytis, dirbti arba užsiregistruoti darbo biržoje. Be to, turės atlyginti 100 eurų turtinę žalą.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.