Policijos reformos: kaip tai atsilieptų Šakiams?

policija3
Jeigu reformai pritars Seimas, Šakių rajono policijos komisariatas, kaip ir kiti Marijampolės apskrities komisariatai, bus struktūrinis Kauno apygardos policijos komisariato padalinys. Policijos vadovai tvirtina, kad komisariato veikla iš esmės nesikeis, keisis tik jo pavaldumas. (D. Pavalkio nuotr.)


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Vyriausybė pritarė Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) inicijuojamiems policijos veiklos organizavimo pokyčiams. Daugiausia diskusijų pastaruoju metu kelia ir VRM siekis antrajame pertvarkos etape reorganizuoti penkis regioninius vyriausiuosius policijos komisariatus, koks dabar yra ir Marijampolėje. Policijos vadovai sako, kad nei visuomenė, nei pareigūnai neturi pagrindo nerimauti dėl vyksiančių policijos struktūrinių pokyčių. Teigiama, kad komisariatai Marijampolės apskrityje nebus naikinami, išliks visi, tarp jų ir Šakių, ir bus struktūriniai Kauno apygardos policijos komisariato padaliniai.  

Marijampolėje viešėjęs Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pristatė numatomas policijos permainas, pereinant prie penkių apygardų. VRM parengtas naujas Viešojo saugumo tarnybos pajėgų valdymo modelis, kuriuo siūloma integruoti tarnybą į Lietuvos policijos sudėtį, taip pat policijos struktūriniai pokyčiai, pereinant prie penkių apygardų principo. Policijos departamento pavadinimas atitinkamai būtų pakeistas į pavadinimą Lietuvos policija. Šiuo metu policijos veikla organizuojama per 10 apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų.

„Įstaigos yra skirtingos savo pareigūnų skaičiumi ir prižiūrimos teritorijos dydžiu, mažesnėse įstaigose nėra galimybės užtikrinti pakankamos pareigūnų specializacijos ir suteikti visas paslaugas, kurias gauna didesnių apskrities vyriausiųjų policijos komisariatų prižiūrimų teritorijų gyventojai. Didelis juridinių asmenų skaičius lemia skirtingus pareigūnų krūvius, jų veiklos organizavimo praktiką, didina šioms įstaigoms išlaikyti reikalingas išlaidas“, – laikraščiui komentavo Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Harimantas Poškevičius.

Reforma numatoma konsoliduoti policijos įstaigas ir veiklą organizuoti penkių apygardų principu. Alytaus, Marijampolės, Utenos, Telšių ir Tauragės apskričių komisariatus žadama jungti prie likusių penkių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio policijos apygardų. Dabartiniai Alytaus ir Marijampolės apskričių policijos komisariatai taptų miesto ir rajono policijos komisariatais ir būtų sudėtinė Kauno apygardos dalis.

Kaip aiškina Marijampolės apskrities VPK viršininkas H. Poškevičius, įgyvendinus policijos įstaigų pertvarką, teritorinių komisariatų (Marijampolės apskrityje – Jurbarko, Šakių, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Kalvarijos) nei struktūra, nei darbuotojų skaičius, nei funkcijos nesikeis.

„Tik toks pokytis, kad komisariato vadovas bus pavaldus ne Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui, kurio neliks, o Kauno apygardos policijos komisariato viršininkui. Marijampolės savivaldybei aptarnauti bus įsteigtas Marijampolės policijos komisariatas, kurį sudarys šiuo metu esantys Veiklos ir Reagavimo skyriai, ir bus įsteigta nauja komisariato viršininko pareigybė (analogiškai kaip ir kituose komisariatuose). Marijampolės apskrities VPK esantys specializuoti kriminalinės policijos padaliniai, kurie aptarnauja visos apskrities teritoriją, taptų pavaldūs Kauno apygardos policijos komisariatui, tačiau darbuotojų darbo vietos liktų Marijampolėje“, – sakė Marijampolės apskrities VPK vadovas H. Poškevičius.

Pasiteiravus, ar apskričių vyriausiųjų komisariatų naikinimas, jungimas prie apygardų neturės neigiamos įtakos žmonių saugumui ir kriminogeninei padėčiai šiuose regionuose, H. Poškevičius patvirtino, kad Alytaus, Utenos, Marijampolės, Tauragės savivaldybių teritorijoje bus steigiami policijos komisariatai.

„Įstaigų stambinimas ir jų skaičiaus mažėjimas iš esmės neįtakos teritoriją prižiūrinčių padalinių darbo organizavimo ir toliau išliks už veiklą tam tikroje teritorijoje atsakingų pareigūnų grupės. Pagrindinė viešo patruliavimo ir eismo saugumo užtikrinimo funkcija koncentruojama teritoriją prižiūrinčiuose padaliniuose. Gyventojai ir toliau galės gauti paslaugas savo gyvenamojoje vietovėje, kaip gavo iki šiol. Centralizuotas funkcijas vykdančių pareigūnų darbas bus organizuojamas nuotolinėse darbo vietose (t. y. dauguma liks toje pat darbo vietoje)“, – tvirtino H. Poškevičius.

Marijampolėje lankęsis R. Požėla taip pat užgarantavo, kad darbuotojai iš darbo atleidžiami nebus. Galėtų mažėti vadovaujančių pareigūnų etatai, tačiau ir šiems pareigūnams būtų siūlomos kitos, alternatyvios pareigos.

Ką mano apie policijos komisariatų struktūrinius pokyčius, teiraujamės ir Šakių rajono policijos komisariato viršininko Aušrio Kvederevičiaus. Anot jo, komisariatas niekur nedings, liks tos pačios patalpos, tie patys žmonės, tik keisis pačios įstaigos statusas.

„Manau, pokyčiai reikalingi ir nuolat. Iš esmės policija kitaip ir nedirba. Visuomet policija tais pokyčiais siekė būti efektyvi, racionali ir su tais ribotais ištekliais, ką gauname, dirbti kuo geriau“, – kalbėjo A. Kvederevičius.

Pasak komisariato viršininko, apygardos koordinuotų ir vadovautų miestų ir rajonų komisariatų veiklai. Anot A. Kvederevičiaus, nekalbama net apie tokių mažesnių, kaip Kazlų Rūda, Kalvarija, komisariatų naikinimą.

„Manau, kiek valstybė gali sau leisti turėti policijos, tiek jos ir turės“, – tokiomis mintimis pokalbį užbaigė A. Kvederevičius.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar saugu miesto gatvėse?

klausimelis 12 06Deividas iš Keturnaujienos:

Automobilio nevairuoju, važinėju autobusu, po Šakius daugiausiai vaikščioju pėsčiomis. Kuomet eini per pėsčiųjų perėją, ne visada vairuotojai pristoja. Arba praeini iki pusės kelio, o automobilis pro nugarą jau lekia. Kad pilnas miestas pristatytas automobilių, man nemaišo. Jeigu stovėjimo aikštelė būtų atokiau, kaip tuomet kokiai močiutei ateiti? Mano kaime saugu, nebent reikia žiūrėti, kad koks traktorius nepervažiuotų. Tiesa, man nueiti iki autobusų stotelės per regioninį kelią nesaugu. 

klausimelis 12 06 2

Saulė iš Šakių:

Pati nevairuoju. Yra kai kurios gatvės nesaugios, pavyzdžiui, vasarą medžių šakos užstoja. Ne kartą yra buvę, kad vairuotojas manęs greičiausiai net nematė. Visur miestuose daug automobilių pristatyta. Stebiu ženklus ir dėl savo, ir dėl kitų saugumo. Ruošiantis eiti per perėją, pasitaiko, kad vairuotojas vis tiek pravažiuoja. Neseniai situaciją stebėjau, kad vaikai su dviračiais per perėją sau pravažiavo. Gal reiktų čia daugiau prevencijos?

europos pulsas350px

IDLT240726 MYLIU LIETUVA300x600 1731928024

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.