Rajono pasieniečiai demaskavo stambius kontrabandininkus

doleriaiPagėgių pasieniečiai sulaikė kontrabandinių cigarečių į Lietuvą ir pinigų iš jos gabenimo organizavimu įtariamą Rusijos pilietį. Šie nusikaltimai buvo įvykdyti prieš puspenktų metų, o rusas sulaikytas dabar, kai dar kartą bandė patekti į Lietuvą.

Nuotr. Praėjusią savaitę Pagėgių rinktinės pasieniečiai sulaikė rusą, įtariamą organizavus stambaus masto pinigų kontrabandą.

Antradienį, atliekant tęstinius ikiteisminio tyrimo dėl kontrabandos gabenimo per sieną veiksmus, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pasieniečiai Panemunės pasienio kontrolės punkte sulaikė 39-erių Rusijos pilietį. Jis į Lietuvą  pėsčiomis vyko iš Kaliningrado srities. Vyras įtariamas 2007 metų rugsėjo 14 dieną organizavęs stambaus masto pinigų kontrabandą per valstybės sieną. Tuomet jis, kaip organizatorius, nebuvo sulaikytas, o pasieniečiams įkliuvo didelį kiekį nedeklaruotų  pinigų gabenęs kurjeris. Tuomet VSAT Pagėgių rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus pareigūnai Ramoniškių punkte atliko pakartotinį iš Lietuvos į Rusiją vykstančio automobilio „BMW 524“ patikrinimą. Jį vairavęs 39-erių dvigubą Lietuvos ir Rusijos pilietybę turėjęs Jonavos rajono gyventojas Vitalijus Kondrašinas buvo ką tik praėjęs muitinės ir dokumentų kontrolę.

Pagėgių rinktinės operatyvininkai, detaliai apžiūrėję automobilį, tada po keleivio sėdyne ir vaistinėlėje rado nedeklaruotus 87 500  JAV dolerių ir 1500 litų. Vairuotojo kišenėse pasieniečiai aptiko dar 2 tūkst. JAV dolerių ir 400 Rusijos rublių. Iš viso vyras neteisėtai iš Lietuvos bandė išvežti pinigų, kurių vertė buvo daugiau nei 225  tūkst. litų. Pagėgių rinktinės pareigūnų duomenimis, šiais pinigais buvo planuota atsiskaityti su „verslo partneriais“ Rusijoje už iš šios šalies į  Lietuvą  kontrabanda per Nemuną gabentas cigaretes. Tai buvo apie 500 dėžių (250 tūkst. pakelių) cigarečių  „Saint George“ krovinys.
 
Pagėgių rinktinėje dėl kontrabandos gabenimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. V. Kondrašiną  2007 metų gruodžio 14 dieną Kauno apygardos teismas  nuteisė dėl  pinigų kontrabandos ir skyrė 26 tūkst. litų baudą.

Kauno apygardos prokuratūros ir VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnų iniciatyva  pernai kovo 23 dieną buvo atnaujintas tyrimas. Atlikus papildomus ikiteisminio tyrimo veiksmus, VSAT Lazdijų rinktinės pasieniečiai sulaikė 32-ejų Tauragės gyventoją Ruslaną Ivanovą, 2007 metais vykdytos cigarečių bei pinigų kontrabandos organizatorių Lietuvoje. Jis įkliuvo prie sienos su Lenkija, kai bandė išvykti iš Lietuvos. Jam Kauno apygardos teismas šių metų vasario 20 dieną skyrė 39 tūkst. litų baudą. Nuteisus R. Ivanovą, Kauno apygardos prokuratūroje buvo nuspręsta tęsti ikiteisminį tyrimą. Siekta nustatyti kontrabandos organizatorius Rusijoje, kurie organizavo grynųjų pinigų gabenimą iš Lietuvos bei neteisėtą cigarečių plukdymą į Lietuvą per Nemuną.

Po ilgo ir kruopštaus Kauno apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokurorų tyrimo , VSAT Pagėgių rinktinės Ikiteisminio tyrimo ir Operatyvinės veiklos skyrių pareigūnų darbo praėjusį antradienį ir buvo sulaikytas į Lietuvą vykęs 39-erių Rusijos pilietis. Jam pareikšti įtarimai  dėl  stambaus masto  kontrabandos organizavimo. Trečiadienį teismas leido dviem mėnesiams suimti rusą. Už kontrabandą pagal nusikalstamos veikos metu galiojusį baudžiamąjį įstatymą numatyta bausmė - iki 195 tūkstančių litų bauda arba laisvės atėmimas iki  aštuonerių metų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar smurtas vis dar opi problema mūsų visuomenėje?

klausimelis 03 18Rimantas iš Jotiškių:

Manau, kad daugiausiai konfliktai įsiplieskia, kai žmonės išgeria alkoholio, tampa agresyvūs. Tiek moterys, tiek vyrai kenčia nuo smurto. Nelikčiau abejingas pamatęs konfliktą. Tik šeimos susipyksta, po to vėl susitaiko, paskui būni kaltas. Smurtas ateina dažnai iš šeimos. Kai vaikai visa tai mato šeimoje, tai ir vaikams atsiliepia. Atrodo, ir policija kovoja su smurtautojais, išduodami orderiai, tačiau problema tebėra. 

klausimelis 03 18 2

Kęstutis iš Šakių:

Negerai, kad žmonės smurtauja. Ypač prieš moteris. Manau, smurto protrūkiams didžiausią įtaką daro alkoholis. Psichologinis smurtas gali privesti prie tragiškų pasekmių. Prasideda nuo smulkių barnių, vėliau netgi iki skyrybų prieinama. Smurtas prieš vaikus visiškai netoleruojamas ir nepateisinamas, nors kai mes augom, tekdavo kampe ant žirnių paklūpoti. Kai vaikas auga smurtaujančioje šeimoje, jis taip gali tapti smurtautoju. Įtakos turi ir auklėjimas.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.