Ketvirtadienį Veisiejų regioninio parko direkcijos stadione vykusiame XV tarptautiniame Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnybinių šunų meistriškumo čempionate buvo išaiškinti geriausi pasieniečių tarnybiniai šunys. Nors garbingą pirmąją vietą iškovojo vokiečių aviganė Fandra, treniruojama Lazdijų rinktinės kinologo Valdo Dumbliausko, tarp prizininkų pateko ir Pagėgių rinktinės Šilgalių užkardos atstovai.Tris dienas trukusiame čempionate dalyviai varžėsi keturiose rungtyse. Vietovės apieškoje stipriausi buvo Ž. Baltrušaitis ir Coco. Žmogaus paieškos rungtyje nugalėjo V. Dumbliauskas su Fandra. Pėdsekystėje neprilygstami buvo A. Zinkevičius su Brio Brentu. Šuns elgsenos rungtyje triumfavo Užsieniečių registracijos centro tarnybinis vokiečių aviganis Mori, kurio šeimininkas kinologas Vladislavas Mastianic.
Pasieniečių šunų meistriškumo čempionate, kuris vyko Kapčiamiesčio užkardos saugomame sienos su Baltarusija ruože bei Veisiejuose, varžėsi keturkojai iš Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Lazdijų, Pagėgių, Pakrančių apsaugos, Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinių bei VSAT Užsieniečių registracijos centro. Tai buvo geriausi iš geriausių VSAT tarnaujančių šunų, kurie atrankos varžybose gegužę buvo pripažinti nugalėtojais savo padaliniuose. Svečių teisėmis čempionate dalyvavo Latvijos, Lenkijos ir Baltarusijos pasieniečiai su savo geriausiais tarnybiniais šunimis. Pranešama, kad iš viso Lietuvos valstybės sienos apsaugoje šiuo metu tarnauja apie 140 tarnybinių šunų.
„Draugo“ inf.

Arūnas iš Ringaudų:





