Dėl žemės mokesčio – kompromisinis sprendimas

Savivaldybės taryba vienbalsiai priėmė sprendimą dėl žemės mokesčio tarifų ir žemės mokesčio lengvatų nustatymo. Kaip buvo kalbėta komitetų posėdžiuose, siūlytas ir priimtas sprendimas yra kompromisinis.

Kaip jau esame skelbę anksčiau, nuo 2023m. keičiasi nuo 2018 m. galiojusios žemė vidutinės rinkos vertės. Dėl to kai kuriose teritorijose žemės mokestis būtų padvigubėjęs. Tad tartis, kaip elgtis, buvo sukviestas Trišalės verslo tarybos posėdis, kuriame situaciją svarstė verslo, ūkio bei valdžios atstovai.
 
Kaip žinia, žemės mokesčio tarifas gali būti nuo 0,01 proc. iki 4 proc. žemės mokestinės vertės. Iki šiol mūsų savivaldybėje jis buvo 0,85 proc. Dabar patvirtinta, kad mokesčio tarifas bus 0,65 proc. Tad nors jis ir sumažintas, bet prie padidėjusių verčių vis tiek teks mokėti šiek tiek daugiau, tai yra vidutiniškai ne apie 10 eurų už hektarą, o apie 14–15 eurų. Tačiau tai, kaip minėta, kompromisinis variantas, nes tarybos sprendimo nepriėmus mokestis būtų dvigubėjęs, racionalių sprendimų prašė ir ūkininkai, kuriuos šis mokestis liečia labiausiai.

Žemės mokestis yra antras po Gyventojų pajamų mokesčio, iš ko susideda biudžeto pajamos. Skaičiuojama, kad prie patvirtino tarifo į biudžetą turėtų būti surinkta apie 1 mln. 200 tūkst. eurų, pernai už žemės ūkio paskirties žemę buvo surinkta 846 tūkst. eurų.

Kaip ir anksčiau, apleistiems sklypų plotams ir dabar nustatytas maksimalus 4 proc. tarifas, miškų ūkio, konservacinės, vandens ūkio paskirčių žemės sklypų mokesčio tarifas 0,8 proc., daugeliui kitų paskirčių žemės sklypams bus taikomas 0,5 proc. mokesčio tarifas nuo žemės mokestinės vertės.

Valdžios atstovai teigė, kad grįžtamasis ryšys ūkininkams yra per skiriamas lėšas vietinės reikšmės žvyruotiems keliams (tam šiais metais skirta 400 tūkst. eurų), taip pat prisidedama prie melioracijos projektų įgyvendinimo.

Savivaldybės tarybos posėdžio metu klausimų dėl mokesčio nustatymo nekilo, sprendimas priimtas vienbalsiai (18 balsavo už), nusišalinus tiems tarybos nariams, kurių veikla vienaip ar kitaip susijusi su žemės ūkiu.  

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.