Kaip jau esame skelbę anksčiau, nuo 2023m. keičiasi nuo 2018 m. galiojusios žemė vidutinės rinkos vertės. Dėl to kai kuriose teritorijose žemės mokestis būtų padvigubėjęs. Tad tartis, kaip elgtis, buvo sukviestas Trišalės verslo tarybos posėdis, kuriame situaciją svarstė verslo, ūkio bei valdžios atstovai.
Kaip žinia, žemės mokesčio tarifas gali būti nuo 0,01 proc. iki 4 proc. žemės mokestinės vertės. Iki šiol mūsų savivaldybėje jis buvo 0,85 proc. Dabar patvirtinta, kad mokesčio tarifas bus 0,65 proc. Tad nors jis ir sumažintas, bet prie padidėjusių verčių vis tiek teks mokėti šiek tiek daugiau, tai yra vidutiniškai ne apie 10 eurų už hektarą, o apie 14–15 eurų. Tačiau tai, kaip minėta, kompromisinis variantas, nes tarybos sprendimo nepriėmus mokestis būtų dvigubėjęs, racionalių sprendimų prašė ir ūkininkai, kuriuos šis mokestis liečia labiausiai.
Žemės mokestis yra antras po Gyventojų pajamų mokesčio, iš ko susideda biudžeto pajamos. Skaičiuojama, kad prie patvirtino tarifo į biudžetą turėtų būti surinkta apie 1 mln. 200 tūkst. eurų, pernai už žemės ūkio paskirties žemę buvo surinkta 846 tūkst. eurų.
Kaip ir anksčiau, apleistiems sklypų plotams ir dabar nustatytas maksimalus 4 proc. tarifas, miškų ūkio, konservacinės, vandens ūkio paskirčių žemės sklypų mokesčio tarifas 0,8 proc., daugeliui kitų paskirčių žemės sklypams bus taikomas 0,5 proc. mokesčio tarifas nuo žemės mokestinės vertės.
Valdžios atstovai teigė, kad grįžtamasis ryšys ūkininkams yra per skiriamas lėšas vietinės reikšmės žvyruotiems keliams (tam šiais metais skirta 400 tūkst. eurų), taip pat prisidedama prie melioracijos projektų įgyvendinimo.
Savivaldybės tarybos posėdžio metu klausimų dėl mokesčio nustatymo nekilo, sprendimas priimtas vienbalsiai (18 balsavo už), nusišalinus tiems tarybos nariams, kurių veikla vienaip ar kitaip susijusi su žemės ūkiu.
„Draugo“ inf.