„Broliai moliai“ – tarp 22 gražiausių lietuviškų pavadinimų

runiene ugne
Keramikos studijos vadovė Ugnė Runienė džiaugiasi, kad jos įmonės pavadinimas pastebėtas, ji atvirauja, kad ir studijoje sulaukia lankytojų klausimų apie „ Brolių molių“ atsiradimą. Asmeninio archyvo nuotr.

Tarptautinę gimtosios kalbos dieną Kultūros ministerijoje apdovanoti gražius lietuviškus įmonių pavadinimus išsirinkę vadovai. Tarp gražiausiųjų – ir Šakiuose veikianti keramikos dirbinių studija.
 
Valstybinė kalbos inspekcija jau penkioliktus metus rengia Gražiausių įmonių pavadinimų konkursą, kurio tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, originalius vardus, skelbiama Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Pranešama, kad pernai Registrų centre buvo įregistruota daugiau kaip 12 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų. Rinkdama iš šio didelio skaičiaus inspekcijos sudaryta komisija atsisakė pavadinimų, kurie sudaryti su dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nepateko įmonės, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos.

Valstybinė kalbos inspekcija tarp gražiausių išrinko tokius pavadinimus kaip „Atradimų skrynia“, „Jūra laše“, „Katės akis“, „Namisėda“, „Rimtas dėdė“, „Vėjo pamušalai“, „Vienas namuose“, „Žiniukų mokyklėlė“ „Dailidė genys“ „Antaninis obuolys“, „Bitės batai“, „Šildau šaldau“ ir pan. Tarp  22 gražiausių atrinktas ir keramikos studijos „Broliai moliai“ (vadovė Ugnė Runienė) pavadinimas. Portalo delfi.lt lankytojai gražiausiu išrinko įmonės „Rimtas dėdė“ pavadinimą, čia „Broliai moliai“ liko ketvirti.
Konkurso laureačių įmonių veikla įvairi: reklamos kūrimas, ikimokyklinis ugdymas, mediacijos ir psichoterapijos paslaugos, švenčių organizavimas, prekyba bitininkystės reikmenimis, juvelyrika, keramikos dirbinių studija, medienos gaminiai, vėdinimo sistemų įrengimas, buriavimo kursai ir pan.

„Labai smagu, kad įmonės „Broliai moliai“ pavadinimas pateko tarp gražiausių Lietuvoje. Pats Donatas Smalinskas, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojas, džiaugėsi, kad yra besirenkančių lietuviškus ir originalius vardus. Mano nuomone, tai teikia išskirtinumą ir lengva pavadinimą įsidėmėti. Esu girdėjus replikų iš draugų, kad kaip drįstu taip pašiepti savo brolius, tačiau aš juos jau ir kasdienybėje moliais vadinu, bet tik dėl to, kad myliu juos, kaip ir myliu molį. Dažnai iš užsiėmimų lankytojų girdžiu klausimą, kodėl „Broliai moliai“, ir visuomet su šypsena pasakoju istoriją, kaip atsirado studijos pavadinimas“, – sako U. Runienė.

Konkurso laureatus sveikino kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Audrius Valotka, verslininkas Ignas Staškevičius, konkurso sumanytojas, buvęs inspekcijos vadovas Donatas Smalinskas.

2019 m. tarp gražiausių buvo atrinktas rajone veiklą vykdančios kūrybos studijos „Virsmas“ pavadinimas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.