Agronomų susirinkime – ir apie žemės ūkio politiką bei ateitį

Praėjusią savaitę į ataskaitinį susirinkimą rinkosi rajono agronomų asociacijos nariai. Asociacijos pirmininkas Mindaugas Bastys informavo, kad asociacijai priklauso 60 narių, o pristatydamas veiklos ataskaitą pasidžiaugė, kad tai gana skaitlinga organizacija.

„Valdyba rinkomės į posėdžius, metai asociacijoje neišsiskyrė didelėmis veiklomis, buvo gana ramūs, ko nepasakysi apie situaciją žemės ūkio sektoriuje visoje Lietuvoje. Su nerimu dėl ateities gyveno ir gyvena tiek pienininkai, tiek grūdininkai bei daržininkai. Praeitais metais išbrangusios žaliavos, konkrečiau trąšos, ši problema persiverčia ir į šiuos metus. Šiuo metu kritusios produkcijos eksporto kainos taip pat kelia nerimą. Be abejo, ir nuolat žemdirbiams augantys reikalavimai, matom, kad valdžiai tiesiog nerūpi žemės ūkis“, – kalbėjo M. Bastys paragindamas kolegas ir toliau skirti organizacijai 1,2 proc. paramą, buvo aptartos numatomos šių metų veiklos, agronomai liepos mėnesį planuoja pakeliauti po Lietuvą.
 
M. Bastys džiaugėsi, kad kolektyve ne vienas nusipelnęs agronomas, šiemet gretos dar pasipildė, susirinkimo metu Lietuvos agronomų asociacijos Garbės nario vardo apdovanojimas buvo įteiktas šakietei agronomei Jūratei Dūdaitienei.

Susirinkime dalyvavo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Technologinių paslaugų skyriaus vadovas Rimas Magyla, kuris pristatė tyrimų, atliktų ir rajono ūkininkų laukuose, naudojant biologines apdirbimo priemones, rezultatus.

Šiųmečio susirinkimo metu Šakių agronomų asociacijos gretas papildė naujas narys – Plokščių ŽŪB agronomas Juozas Kardauskas.

„Nors ir kokie sunkumai puola, mums, žemdirbiams, juos reikia įveikti, auginti derlių, rūpintis, kad tas derlius būtų geras, kokybiškas, tinkamai nuimtas ir sėkmingai parduotas. Be abejo, dirbti turim atsakingai, saugoti gamtą. Todėl ir norisi palinkėti: kad ir kokie sunkumai mus užgriūna, išeitį turime rasti“, – kalbėjo M. Bastys.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.