Simboliniu kapsulės įkasimu pažymėta vėjo jėgainių parko statybų pradžia

vejo jegaines kapsule
Simboliniu kapsulės įkasimu pažymėti vėjo elektrinių parko statybų pradžią (iš dešinės) jo vystytojas UAB „Inikti“ vadovas Aivaras Stumbras pakvietė rajono merą Raimondą Januševičių bei partnerius – UAB „Versina“ vadovus Gediminą Banį bei Vytautą Banį. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusį ketvirtadienį naujo vėjo jėgainių parko vystytojai ir investuotojai UAB „Versina“ ir UAB „Inikti“, savivaldybės vadovas Raimondas Januševičius davė startą keturių vėjo jėgainių parko statybai Aržuolupių ir Bridžių kaime (Šakių sen.). Bendras parko galingumas 18 MW. Ceremoniją vainikavo laiško ateities kartoms įdėjimas į specialią kapsulę ir jos užkasimo ceremonija.
 
Įgyvendinant projektą planuojama pastatyti keturias 4,5 MW galios amerikiečių gamintojo General Electric „Cypress“ vėjo jėgaines, kurios yra vienos didžiausių rinkoje. Jų aukštis iki rotoriaus siekia 151 m, jėgainės sparnų skersmuo –158 m.

„Šiandien prieš iškilmes dar pasitikslinau, kad Vilniaus televizijos bokšto apžvalgos aikštelė 165 m aukštyje, General Electric jėgainės rotoriaus aukštis 151. Tai įsivaizduokit – prie Vilniaus bokšto primontuoti 158 m skersmens sparnai. Taip įspūdingai atrodys ir OTADA vėjo jėgainių parkas“, – kalbėjo „Inikti“ komunikacijos vadovas Andrius Palinavičius.

Praėjusį ketvirtadienį į statybvietę susirinkę iškilmių dalyviai galėjo pamatyti jau išlietus pamatus dviem vėjo jėgainėms ir sukonstruotus plieno strypus. Suformavus pamatus ir likusioms dviem vėjo jėgainėms, ant jų bus montuojami jėgainių bokštai.

Kaip dar prieš ceremoniją pasakojo vėjo jėgainių plėtotojas UAB „Inikti“ vadovas Aivaras Stumbras, skirtingose šalyse gaminamos ir komplektuojamos jėgainių dalys tik spalio pabaigoje pasieks Šakių kraštą. Tiek jų kelionė, tiek montavimas bus įspūdingi.

„Jėgainė bus gabenama atskiromis dalimis, tam prireiks kelių vilkikų. Didžiausias negabaritas bus vėjo jėgainių sparnai, vienas sparnas yra 79 m, todėl gabenimo maršrutus planuosime gerokai iš anksto – leidimus derinsime su Kelių direkcija. Įspūdingas ir vėjo jėgainių montavimas – tam naudojamas ypatingas kranas, kuris specialiai dėl montavimo darbų į Lietuvą bus atgabentas iš Europos“, – pasakojo A. Stumbras pridurdamas, kad vėjo elektrinių atsiradimas rajonui duoda daug pliusų: ateina milijoninės investicijos tiek statybų įmonėms, tiek vėliau, kai aptarnauti jėgainių atvyksta užsienio specialistai, į savivaldybės biudžetą sumokami įvairūs mokesčiai.

Iškilmingoje kapsulės įkasimo ceremonijoje dalyvavęs rajono meras R. Januševičius pasidžiaugė, jog Šakių kraštas turi tokią unikalią vėjo srautų erdvę, kurie pritraukia verslą.

„Dėkoju jums, kad investuojate mūsų krašte, investuojate į atsinaujinančią energetiką. Dėsim visas pastangas ir vyksiu kalbėtis ir su energetikos ministru dėl elektros galios didinimo, kad atsinaujinanti energetika turėtų galimybę plėstis čia“, – kalbėjo rajono vadovas.

Kalbėjęs naujo parko OTADA akcininkas, UAB „Versina“ vadovas Vytautas Banys teigė, kad „Lietuvoje verslas yra verslus, tik reikia verslui netrukdyti vystytis, o palaikyti ir padėti įtvirtinti lietuvišką verslą“.

„Šakiai yra vienas iš tų, kurie mažiausiai trukdė vystytis verslui. Priešingai. Sulaukėm palaikymo iš vietos bendruomenės, kurie mus įsileido į savo žemę, teritoriją. Šiandien norėčiau padėkoti visiems, kurie prie šio projekto prisideda: darbais, mintimis, palaikymu, partneryste bei susitelkimu. Tik visų bendras ir nuoseklus užsispyrimas ir darbas atvedė į tai, kad finale tos elektrinės stovės“, – kalbėjo V. Banys.

Kaip priminė kitas šio parko akcininkas, UAB „Inikti“ vadovas A. Stumbras, idėja kurti vėjo jėgainių parką Šakių rajone kilo dar 2017 metais.

„Tačiau, vystant bioenergetikos projektus, visas vystymas iki statybų leidimo išėmimo, jėgainių užsakymo, finansavimo, užtrunka. Šitame parke planavome statyti iš pradžių dešimt elektrinių, šiek tiek mažesnių, tačiau, kintant rinkai, eigoje projektą koregavom ir priėmėm sprendimą statyti naujas keturias galingesnes jėgaines. Be abejo, pakeliui buvo pilna iššūkių: ir atsiradusi geopolitinė įtampa, infliacija, teisės aktų pasikeitimai ir kiti dalykai, – kalbėjo A. Stumbras. – Šiandien jau matote nutiestus kelius, paruoštas kranų montavimo aikšteles, beveik baigtus pamatus, nutiestus elektros kabelius, įrengtas transformatorines. Belieka laukti jėgainių bei kranų atvykimo, jų sumontavimo bei paleidimo ir pirmo elektros kilovato“, – kalbėjo A. Stumbras.

Kad ir toliau vyktų glaudus bendradarbiavimas, linkėjo ir vienas iš žemės sklypo, ant kurio stovės vėjo jėgainė, savininkas Algimantas Bublaitis.

Vėliau vėjo jėgainių statytojai, savivaldybės vadovas, prie projekto prisidėję asmenys pasirašė ant laiško ateitiems kartoms, kuris buvo įdėtas į specialią kapsulę, kuri užkasta statybvietėje.

Vėjo jėgainių projektas bus įgyvendintas iki 2024 m. pirmojo pusmečio pabaigos.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ko tikitės iš perrinkto šalies Prezidento?

klausimelis 05 28Vilma iš Šakių:

Be abejo, kad dalyvavau rinkimuose. Rezultatus žinau. Iš antrai kadencijai perrinkto šalies vadovo tikiuosi stabilumo. Gal mažiau reikėtų pyktis su kaimynais. Ne viskas Prezidento galiose, jei žmonės tikisi, kad jis pensijas gali pakelti. Visgi nemanau, kad čia daug kas pasikeis. Tas pats bus. Plauks pasroviui ir viskas. 

klausimelis 05 28 2

Alma iš Šakių:

Aš manau, kad Gitanas Nausėda priims svarbių sprendimų. Ypač reikia švietimo, sveikatos srityje. Iki šiol švietimo ministro neturime. Sveikatos srityje labai daug ko trūksta. Šitokios eilės patekti pas gydytojus. Čia taip tiek Šakiuose, tiek Kauno klinikose. Per tą laiką, kol prieini pas gydytoją, ir numirti galima. Dabartinis Prezidentas, manau, tinkamai atstovavo mūsų šaliai. O dėl santykių su Rusija sunku ką nors komentuoti.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.