Tarp daugiausiai darbuotojus atleidžiančių – ir „Lietuvos paštas“

AB „Lietuvos paštas“ atleidžia 90 darbuotojų – vykdo laiškininkų tinklo pertvarką. Lietuvos pašto nuotr.

Užimtumo tarnybos duomenimis, šiais metais tarp įmonių, kuriose numatyta atleisti daugiausiai darbuotojų, yra ir AB „Lietuvos paštas“, tad domina, ar tai palies ir Šakių rajoną.

Užimtumo tarnyba nurodo, kad AB „Lietuvos paštas“ atleidžia 90 darbuotojų – vykdo laiškininkų tinklo pertvarką.

Anot bendrovės komunikacijos projektų vadovo Luko Zadaracko, visoje Europoje, kartu ir Lietuvoje, besitraukiantis tradicinių pašto paslaugų poreikis ir besikeičiantys klientų poreikiai neišvengiamai veikia ir darbo procesų organizavimą Lietuvos pašte.

„Per pastaruosius penkerius metus tradicinių pašto paslaugų apimtys Lietuvoje sumažėjo perpus, dėl to 2023 m. buvo nuspręsta imtis laiškininkų tinklo pertvarkos – peržiūrėti laiškininkų aptarnaujamų apylinkių dydžius ir įvesti penkių darbo dienų savaitę visiems laiškininkams (iki šiol jos neturėjo Vilniuje ir Kaune dirbantys laiškininkai)“, – atsakyme „Draugui“ rašo L. Zadarackas ir priduria, kad, įgyvendinant tinklo efektyvinimo pertvarką, Lietuvos paštas iš viso atleido apie 400 laiškininkų. Apie pusę jų sudarė Vilniuje ir Kaune dirbantys laiškininkai, likusieji – dirbantys kitose šalies vietovėse. Konkrečiai Šakiuose ir Šakių rajone buvo atsisveikinta su septyniais laiškininkais.

„Laiškininkų tinklo pokyčiai visoje Lietuvoje vyko etapais iki 2024 m. pavasario. Svarbu pažymėti, kad minėtoji pertvarka neturėjo jokios įtakos Lietuvos pašto teikiamų pašto paslaugų kokybei“, – tikina bendrovės atstovas ir priduria, kad Lietuvos paštas nuolat vertina ir stebi laiškų bei siuntų srautų dinamiką skirtingose pašto apylinkėse, šiuo metu konkrečių planų papildomai pertvarkai Šakių pašto apylinkėse esą neturi.

Užimtumo tarnybos pranešime spaudai skelbiama, kad pirmąjį metų ketvirtį Užimtumo tarnyba gavo pranešimus iš 20 įmonių, kurios įspėjo 893 darbuotojus. Tai – dviem tokiais pranešimais daugiau nei pernai tokiu laikotarpiu. Atleidžiamų darbuotojų sąraše daugiausiai siuvėjų – 100, kitos profesijos pagal darbdavio pagrindinės veiklos specifiką – šaltkalviai, apdailininkai, pardavėjai, laiškininkai, programuotojai, siuntų skirstytojai ir kt.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.